İyi Kebap İçin İyi Et Seçmek Önemlidir?

Kategori: Yemek Tarifleri - Bu yazı 278 kez okunduYorum Yazın
İyi Kebap İçin İyi Et Seçmek Önemlidir?

Kebapları ile meşhur bir ülke olarak bu konuda son derece iddialı olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz Bizde etin en güzeli pişirilir ve en güzeli servis edilir. Bilindiği gibi ülkemizi ziyaret eden turistler bile öncelikle hemen geleneksel kebaplarımızı tatmak için mekanların yolunu tutmaktadır. İyi kebabın sırrı nedir diye merak edenler için şunu söyleyebiliriz ki; iyi kebap için iyi et seçmek önemlidir. Bizlerin kebap konusundaki en önemli sırrımız sanırız bu olmaktadır.

İyi Kebap İçin İyi Et Seçmek Önemlidir Konusunda Bilgi

İyi kebap için iyi et seçimi önemli konusunda bilgi verecek ve nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedecek olursak. İstanbul kebap konusunda öncelikle önemli şehirlerden olduğundan ve birçok kebap mekanı alternatifi olduğundan dolayı buradan yola çıkarak konu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kebap yaparken et konusunda dikkat edilmesi gerekenler genel olarak şöyle olmaktadır;

  • Öncelikle etin taze ancak yeteri kadar dinlenmiş olması oldukça önemlidir. Kebap çeşitleri arasında değişkenlik olsa da genel olarak ortak et seçimi böyle olmaktadır.
  • Her kebap için aynı et türü tercih edilmemekte ve her birinin yapımında hayvanın özel bir bölümü kullanılmaktadır. Bu konuya dikkat etmek ustalık gerektirir.
  • Etlerin marine edilmesi ve bekleme süreleri de yine kebabın lezzetini etkileyen bir durumdur. Bu konularda da yine dikkat edilmesi gerekir. Sonuç olarak iyi bir kebap yemek istiyorsanız bu konulara dikkat eden ve önem veren restoranları tercih etmeniz gerekir.

Kaynak: http://blog.biget.com.tr/bahcesehir-kebap/


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!