Küllü Sarı Ombre Modelleri İle Şıklığı Yaşayın

Kategori: Bilgi Bölümü / Saç Bakımı - Bu yazı 1.542 kez okunduYorum Yazın
Küllü Sarı Ombre Modelleri İle Şıklığı Yaşayın

Dünya çapında çok yaygın olan ve ülkemizde de neredeyse 3 kadından birinde olan ombre herkesin bildiği ve kuaförlerin sık sık yaptığı uygulamalardandır. Ombre yaptırmaya karar verdiyseniz ikinci aşamaya geçmişsiniz demektir. Ombre yaptırıken ikinci aşama da saç tipinize, ana saç renginize ve ten renginizi göz önünde bulundurarak ombre saç rengini belirlemeniz gerekiyor. Yaz aylarında severek kullanacağınız ve aynaya her baktığınızda içinizi ferahlatacak soğuk renkler tercih edebilirsiniz. Soğuk tonların en güzellerinden olan küllü sarı ombre saç rengini tercih ederek mükemmel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Özellikle açık ten rengine sahip kadınların çok tercih ettikleri 2019 un en trend saç renklerinden olan küllü sarı ombre dünyaca ünlü bir çok yıldız tarafından da kullanılıyor.

 

Sarı saçtan vazgeçemeyenler içi ideal bir renk olan küllü sarı ombre ile beraber kendinizi adeta buzlar kraliçesi gibi hissedebilirsiniz. Sarı saç renginini en açık tonlarından olan ve hafif grimsi yansımalar hissedeceğiniz küllü sarı ombre saç rengini kullanırken 2 ayda bir kuaföre gidip bakımlarını yaptırmanız gerekebilir. Sarı saçlarda çok fazla turunculaşma eğilimi vardır, küllü sarı ombre de turunculaşmaya meyillenecektir. Bunu önlemek için düzenli olarak kuaförde cila yaptırabilir ombrelerinizi ilk günki gibi kullanabilirsiniz. Küllü sarı ombre sonrası küllü renkler ile çok havalı görünebilir sokaktaki herkesin dikkatini çekebilirsiniz.

 

Küllü sarı ombre yaptırırken bu rengi saç uçlarına veya diplerine kadar uygulatabilirsiniz. Çok koyu dip rengine sahipseniz eğer saçlarınız uzadıkça ombre ve dipler arasında keskin geçişler oluşacaktır. Bu şekilde geçişleri çok sevmiyorsanız kuaförünüzden daha yumuşak geçişli ve daha doğal görünümlü bir ombre isteyebilirsiniz. Tamamen boyamaktan farklı olarak saçların orta kısımlarına uygulabileceğiniz küllü sarı ombreyi, ufak değişiklikler istiyorsanız sadece saç uçlarınıza da uygulayabilirsiniz.

 

Küllü sarı ombrenin teknik farkına veya ton farkına bağlı olarak da pek çok çeşidi mevcut. Bunların başında gümüş küllü sarı ve buz beyazı küllü sarı ombre var. Eritme tekniği ile yapılan küllü sarı ombreler, koyudan açığa- açıktan koyuya doğru yapılan küllü sarı ombreler, ve platin küllü sarı ombreler de küllü sarı ombre çeşitleri arasında.

 

Yazının Devamı İçin Tıklayın


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!