Gebelik Döneminde Vücut Bakımlarınız – 2

Kategori: Hamilelik / Kadın Sağlığı / Saglık - Bu yazı 3.049 kez okunduYorum Yazın
Gebelik Döneminde Vücut Bakımlarınız – 2

Bir önceki konumuzun devamı niteliğinde olan bu yazımız sizlere göğüslerin bakımı, kalça ve göbek bölgesi bakımları ve cildinizde yapılan bakımları kapsamaktadır. Sizlerde bu yazımızı okuduğunuz takdirde hamileyken vücut yapınıza önem göstererek sağlıklı ve kaliteli bir süreç geçirebilirsiniz.

Gebelik döneminizde göğüslerinize diğer bölgelerinize oranla daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü doğum sonrası bebeğinizin süt ihtiyacının karşılanacağı yer göğüsleriniz olmaktadır. Gebelik sürecinizde göğüslerinizin şişmeleri normal olarak gözlemlenmektedir fakat şişmekte olan göğüsleriniz muhtemelen çatlaklar oluşturacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek içinse ılık bir duş yapmak ve akabinde nemlendirici etkili kremler kullanarak parmaklarınız vasıtasıyla göğüslerinize masaj yapmalı ve kremleri iyice yedirmelisiniz. (faydasını görebilmek için) Eğer ki bu uygulamayı yapmazsanız, göğüsleriniz doğal olarak şişecek ve şiştikçe de çatlamalar meydana gelecektir. Hem göğüslerinizin güzel görüntüsü ortadan kalkacak hem de sağlık yönünden sıkıntılar yaşayabileceksiniz. Ayrıca göğüslerinizde sarkmalar meydana geldiğini gözlemlerseniz, gün içinde iki defa olmak koşuluyla soğuk su ile yıkamalısınız.

Gebelik sürecinizde kalça ve göbek bölgelerinizin bakımında ise oluşabilecek her türlü görüntü bozukluğu ve sağlığınıza etki edecek olan tehditleri ortadan kaldırabilmek adına badem yağını kullanarak günlük düzenli bir şekilde bu bölgelere ovma – masaj yapma uygulamasıyla sürülmelidir.

Hamilelik döneminizde cilt bakımı da göğüsleriniz kadar öneme arz etmektedir. Cilt yapınızın sağlıklı bir biçimde nefes alabilmesi için geceleri yatarken varsa makyajınız temizlenmeli ve akabinde hem ellerinize hem de yüz bölgenize nemlendirici ve besleyici etkili bitkisel kremler sürmelisiniz.

Tüm bu bakımları hamilelik sürecinizde uygulayabilirseniz sağlığınızdan ödün vermeyeceğinizi göreceksiniz.


Etiketler: /
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Gebelik Döneminde Vücut Bakımlarınız – 2 (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. mobilya dedi ki:

    bilgileriniz için teşekkür ederiz