Çocuklara sütü sevdirmek

Kategori: Çocuk Sağlığı - Bu yazı 580 kez okunduYorum Yazın
Çocuklara sütü sevdirmek

Süt içeriği oldukca zengin ve yararlı bir içecektir. Çocuklarımız için çok önemli olan bu içeceği günlük düzenli bir sekilde çocuklarımıza içirmemiz büyük önem arz etmektedir. Genelde çocukların bazıları süt içmeyi sevmez ve süt içmek onlar için tam bir işgencedir.. Sevgili anneler Aktüel Kadın olarak bu yazımızda sizlere çocuklarınıza sütü severek içirmenin yollarından bahsedeceğiz..

Süt, vücutta kalp, sinir ve kas hücreleri gibi hayati fonksiyonların devamlılığını sağlayan çok önemli bir besin kaynağı. Özellikle büyüme ve gelişme dönemlerinde, gebelik ve emzirme sürecinde daha fazla önem kazanıyor.

Süt, başta çocuklar olmak üzere, 7’den 70’e herkes için gerekli bütün besinleri içinde barındıran bir besin. Ancak bazı çocukların süt ile arası iyi olmayabiliyor.

Süte Meyve Katın, Pipet ile İçirin, Tatlı İçecekler Herzaman Hoşuna Gidecektir.

Diyetisyen Yeşim Çelik, sütü çocuklara sevdirmek için yapılabilecek birkaç ipucu verdi.

Çocuğunuz sütün tadını sevmiyorsa, içine meyve katabilirsiniz. Sütü pipetle tüketmek de çocuklar için eğlenceli olur. Pipet kullanmak istemiyorsanız değişik bardaklarda sütü sunabilirsiniz.

Örnek Olun, Örnek Olmak Herzaman Etikli Olmuştur

Çocuklar söylediklerinizden daha çok yaptıklarınızdan etkilenir. Büyüklerin önce kendileri süt içmeleri gerekiyor.

 

Dondurma Sütün Yerini Alabilir, Çocuklarınıza Onların Sevdiği Yöntemleri Keşfederek Süt İçirmeyi Deneyin.

Yaz aylarının vazgeçilmezi dondurma da öneriler arasında bulunuyor.

Dondurma da sütlü bir tatlıdır. Dondurmanın içine bir miktar süt katılıp karıştırılabilir. Sütlü tatlılar, sütlaç, muhallebi de çocukların almaları gereken kalsiyum miktarını sağlar.

Hamilelikte Bol Süt İçin, Bu Çok Önemli..

Süt alışkanlığı ise anne karnında başlıyor. Hamilelik döneminde süt içilmesi çocuğun süt ile arasının iyi olmasının da yolunu açıyor.

Çocuğun damak tadı anne karnında gelişiyor. Hamilelik sürecinde hergün bir bardak kadar süt içilirse çocuk da anne karnında bu tada alışır, doğumdan sonra da tüketmeye devam eder.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!