BEBEK BAKICISI SEÇERKEN BİLMENİZ GEREKENLER

Kategori: Bebek Bakımı - Bu yazı 610 kez okunduYorum Yazın
BEBEK BAKICISI SEÇERKEN BİLMENİZ GEREKENLER

Bebek bakıcısı seçerken bilmeniz gereken bazı tüyolar vardır. Bu tüyoları bilirseniz kendinize uygun bir bakıcı bulabilirsiniz. İşte o tüyolar;
Bebek Bakıcısı Adayı Seçilen Kişinin Resmi Evrakları:
İkametgah, Nüfus cüzdanı örneği ve sabıka kaydı evraklarını toplayıp size getirmesini isteyin bu şekil de hem seçilen bebek bakıcısına güveniniz artacak hem de ilerde olur ki istenmeyen bir durum yaşanırsa önlemler almanızı kolaylaştırmaya yarayabilir.
Bebek Bakıcısının Görevleri Nelerdir ?
Hem yemek yapmayı, ütü, ev temizliği hem de çocuğa bakmak bakıcıya biraz zor gelebilir ve ilerde bebek bakıcınızla aranızda birtakım sorunlara neden olabilir. Bu sorunların oluşmaması için bakıcınızın yapılacak görevlerini kesin ve net çizgilerle belirlemeniz gereklidir. Listeniz fazla abartılı yapmamaya çalışın, beklentinizin yüksek olmaması da gereklidir.
Bebek Bakıcınızı Denemek İçin En İdeal Süre:
1 hafta veya 15 gün denemek için ideal süredir. Bakıcıyı denerken, bu süre boyunca bebek bakıcısının yanında aileden biri kesinlikle olmalıdır. Bakıcı dikkatli bir şekilde izlenmelidir ve hemen bebeğinizi bebek bakıcınıza teslim etmemeniz gerekir. Eğer ki bakıcı denemeden geçerse aşamalı şekilde bebeğinizi bakıcınıza teslim edebilirsiniz.
Bebek Bakıcınızın Yaşı Önemlidir:
Bakıcı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Çok genç yaşında bir bakıcı seçerseniz tecrübesiz olabilir, çok yaşlı bakıcı seçerseniz çocuğunuz hareketli olacağından ve kişi de fiziksel aktivitelere sahip olamamasından dolayı ilerleyen zamanlarda bakıcı değiştirmenize neden olabilir.
Bebek Bakıcınızın Yaşadığı Yer Önemlidir:
Bakıcınızın ikamet etmekte olduğu ortam ya da semtinin koşullarını da bilmeniz gereklidir. Etüt etmenizde faydası olabilir. Sizin evinize olan uzaklığı veya yakınlığını da baz alarak kararlarınızı verebilirsiniz. Bebek bakıcı adayı seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan biridir.


Aktuel Kadin

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!