Bebeğinizin Hassas Cildi İçin Sudocrem

Kategori: Bebek Bakımı / Saglık - Bu yazı 371 kez okunduYorum Yazın
Bebeğinizin Hassas Cildi İçin Sudocrem

Bebekler hassas ciltleri nedeniyle her gün defalarca altları değiştirilmesi suretiyle ve idrar ile cildin teması nedeniyle farklı rahatsızlıklarla karşılaşabilir. Bu gibi rahatsızlıkların engellenebilmesi ve oluşturdukları etkilerin giderilebilmesi için kullanılabilen sudocrem hassas cilt yapısındaki bebekler için büyük bir rahatlık imkanı sunmaktadır. Uygulama şekli ile hem hassas ciltleri yumuşatabilen hem de pişik tedavisinde fayda sağlayan bu krem ürünü çok uzun yıllardır anneler tarafından tercih edilmektedir. Klinik olarak yapılan çalışmalar sonucunda bu ürünün bebeklerin hassas cildinde yumuşatma ve kuruma etkisi sağlayabileceği görülmüştür. Bu nedenle birçok anne tarafından bebeklerinin tuvalet ihtiyaçlarını karşılamasından daha sonra altını değiştirirken bu ürünü kullandığı belirlenmiştir. Ayrı bir şekilde yetişkinlerde de farklı kullanım amaçları ile tercih edilen bu ürün aktif sivilcelerin sönmesi ve sivilce çıkacak bölgelerin engellenebilmesi gibi faydaları oluşturabilmektedir.

Sudocrem Ve Bebekler İçin Kullanımı

Bebeklerde cilde olumlu etkileri nedeniyle kullanımı görülen Sudocrem ürün çok basit bir şekilde gerçekleştirilebilecek 3 aşamalı bir yöntemle kullanılabilir. Bu aşamalardan ilki kremin cildi yumuşatması için bebeklerin kalça bölümüne uygulanmasıdır. İkinci aşamada soğutucu bir etkiye sahip olduğu için cildin rahatlatılması için kullanılabilir. Bebeklerin altı tekrar bağlanmadan önce nemden koruyan ve idrarın teması ile oluşabilecek sorunları engelleyebilen bir katman oluşturulabilmesi için koruyucu olarak kullanılabilir. Ürünün doğru bir şekilde kullanılması için bebeklerinizin altının temiz ve kuru olması, ellerinizin kuru ve temiz olması ve kremin az miktarda uygulanması gerekir. Uygulama yapılırken hafif dairesel hareketler kullanılarak nazik bir şekilde masaj yapılabilir.

Sudocrem Ürününün Yaygın Kullanımı

Sadece bebeklerde pişik ve cilt rahatsızlıkları etkisine yardımcı olabileceği için değil farklı amaçlarla da kullanılabilen bir bakım kremi olarak sudocrem alternatif bir şekilde bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ana kullanım amacı cildi koruyabilmek ve sakinleştirmek olan bu bebek bakım kremi içerisinde etken madde olarak zengin bir şekilde sodyum benzoat ve çinko oksit bulundurur. Farklı ürün gramajları ile 60 gram, 125 gram ve 250 gram gibi boyutlarla satılan bu krem, bayanlar tarafından sivilce tedavisinde de kullanılabilir. Belli bir kullanım şekli ile birlikte ciltte lekeleri geçirme etkisi gösterebilmektedir. Zengin içeriği sayesinde bu ürün, ilerlemiş yaşlardaki insanlar da uzun süreli yatak tedavileri nedeniyle oluşan yaralar ve güneş yanıkları gibi durumlarda da faydalı olabilmektedir. Bu ürün uzman bir hekime danışılarak belirlenen düzeyde ve sürede kullanılarak fayda sağlanabilir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!