Basen Eritme Hareketleri

Kategori: Diyet & Fitness - Bu yazı 1.877 kez okunduYorum Yazın
Basen Eritme Hareketleri

Karın ve basen eritme hareketlerini izleyerek sizde forma kavuşun.

Hepimizin bilhassa orta yaşlarda vücudunun değişik bölgelerine toplanmış fazla kilo ve yağları muhakkak bulumaktadır. Bu yağlardan kurtulmak için bilhassa kalça ve basen bölgesi zayıflaması oldukça güç ve mücadele isteyen bir uğraş gerektirmektedir. Bilhassa kalça ve basen bölgesindeki yağ yakma ve kilo verme, zayıflama süreci bayanların korkulu rüyası haline gelmiştir.

Bölgesel zayıflama denilen ve sadece kalça veya basen bölgesindeki yağların eritilmesini amaçlayan taktiklerin, bütüncül bir diyet ve egzersiz programı olmaksızın işe yaramadığı birçok diyet ve beslenme uzmanınca doğrulanmıştır.

Kalçalarınızı eritmek istiyorsanız kalça ve basen kaslarınızı harelete geçirerek onların daha fazla kalori harcamalarını sağlamalısınız. Vücudun en büyük kas dokusu olan gluteus maximus adele grubunun büyüklüğü kadar enerji gereksinimi de fazladır. Bu nedenle gluteus maximus kas gruplarını çalıştırarak aşırı miktarda enerji yakımı ve bölgesel kalça zayıflaması sağlayabilirsiniz. Size aşağıda kalçaların etkili ve çabuk zayıflamasını sağlayacak birkaç yöntem vereceğim.

Kalça eritme hareketleri – Yöntem 1

Günlük rutin olarak 30–45 dakika kardiyo egzersizlerini haftada 4 kez tekrarlarsak bu sayede kalça kaslarımızı harekete geçirmiş olacağız ve kalça bölgesindeki yağları eritmeye başlayacağız.

Kalça eritme hareketleri – Yöntem 2

Kuvvet ve güç artırmak amacıyla uygulanan rejimlerin yanında güç artırıcı egzersizler ve antrenmanlarla da vücudunuzdaki ve bilhassa kalçalarınızdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Crunch adı verilen ve dilimizde “mekik çekmek” olarak girmiş olan karın germe egzersizleri aynı zamanda kalça ve basenlerdeki aşırı yağlanmaya da engel olmaktadır. Günlük 10-20 tekrarlı mekik çekme hareketleri ile kısa sürede kalıcı incelme sağladığınıza şahit olacaksınız. Mekik çekmenin faydaları arasında sırt ve boyun ağrılarını ve fıtığını engellemek te geçmektedir.

Basen Kalça eritme hareketleri – Yöntem 3 Kardiyo egzersizleri ve mukavemet artırıcı hareketlerin karışımı ile hem kalp sağlığınızı koruyabilir hem de kalça bel ve basen bölgesi fazla kilolardan kurtulabilirisiniz. Bunun için en fazla tavsiye edebileceğimiz spot, kürek çekme sporu, bisiklet sürme ve jimnastiktir. Bunun yanında uygulanacak sağlıklı beslenme diyeti ile kilo sorunu olmayan bir bireye dönüşebilirsiniz.

Kalça eritme hareketleri – Yöntem 4

Bacak pres ( leg press) , ve squad hareketleri ile hem bacaklarınızın formda kalmasını sağlarsınız ve selülit oluşumu engellenmiş olur, hem de baldır bacak ve kalça basen bölgelerinin incelme ve zayıflamasına fayda sağlarsınız.

Baldır ve bacak eritme hareketleri – Yöntem 5

Günlük yaşamda asansör kullanmayı terk ederek merdiven çıkma alışkanlığını kazanınız.

Kalça eritme hareketleri – Yöntem 6

Günlük beslenme diyetinizde bol miktarda meyve sebze ve lifli gıdalara yer veriniz. Bu gıdalar kilo vermek için en önemli ve gerekli gıdalardır. Ayrıca günlük 8 – 10 bardak su içerek metabolizmanızı hızlandırmış ve toksinlerden arınmış olursunuz.

%CODE1%

 

 


Aktuel Kadin

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!