Tek Taş Pırlanta

Kategori: Takı & Aksesuar - Bu yazı 1.661 kez okunduYorum Yazın
Tek Taş Pırlanta
Tek taş pırlanta yüzük hediye etmek ; özellikle de  evlilik teklif edecekseniz yahut özür dilemeniz gerekiyorsa veya ona aşkınızı ve bağlılığınızı kanıtlamak istiyorsanız, en iyi seçim tek taş pırlanta yüzük almak olacaktır. Yere, zamana, ifade edeceğiniz duygularınıza ve bütçenize göre tek taş, üç taş yahut beş taş pırlanta alabilirsiniz. Karşınızdaki bayanın sevinçten havalara uçtuğunu görmek ve elbette size hayır diyememesini sağlamak, armağan ettiğiniz pırlantanın tabiatıyla üstleneceği ve başarılı olacağı bir görevdir. günümüzde evlilik tekliflerinin vazgeçilmez ritüeli arasındadır. Bu gelenek,15. Yy da Avusturya arşidükü tarafından başlatıldığı bilinmektedir. Avusturya Arşidükü Maximillian, nişanı esnasında Burgonya düşesi Mary’e elmas bir yüzük hediye etmiştir.

Pırlanta, bugün hemen bütün kadınların en gözde ziynet eşyaları arasındadır. Pek çok hatta hemen hemen bütün evli, nişanlı bayanların parmağında tek taş yüzük görmek mümkündür. Ancak tek taş yüzüklerin baş tacı elbette ki pırlanta tek taşlardır.
En çok rağbet gören pırlanta yüzük şekilleri arasında; yuvarlak, baget, damla, kalp, markiz, dört köşe ve oval gelmektedir. Tercih edilen yüzüğün şekline göre bayan hakkında bir karakter analizi yapmak da olasıdır.
Yuvarlak kesimli bir pırlanta yüzük seçen bir kişi için ailesine bağlı, güvenilir ve sakin olduğu söylenebilir.
Oval tercih eden bir kişi; fırsatları değerlendirmeyi bilen, üretken ve düzenli olduğu söylenebilir.
Kalp kesim tercih eden için söylenebilecek özellikler, duygusal ve hassas bir kişiliğe sahip olduğudur.
Dört köşe kesimli bir pırlanta kişinin; disiplinli, dürüst ve aynı zamanda muhafazakar bir insan olduğunu gösterebilir.
Markiz; agresifliği, dışa dönüklüğü, üretkenliği ifade ederken,
Damla; nazik, uyumlu ve saygılı bir kişiliği ifade eder.
Tek taş pırlantaların sol elin yüzük parmağına takılması geleneği, Vena Amoris’in ( aşk damarının) bu parmaktan kalbe geçtiğine olan inançtan kaynaklanmaktadır. Bu inanç Eski mısırdan kalmadır.Yukarıda saymış olduğumuz pek çok pırlanta modelini ve  kaliteli ürünleri uygun fiyata almak için, kaliteli pırlantanın adresi thales pırlanta online satış mağazasında bulabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Tek Taş Pırlanta (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. yoonseah dedi ki:

    Mstar’da da var bu kıyafetlerden.

  2. special dedi ki:

    Tek taş pırlantaya gerek yok sevgilim Mstar’da çift yüzüğü alsa yeter.

  3. yoonseah dedi ki:

    MStar’da da çift yüzükleri var mükemmel