Bilekleriniz Gümüş Bileklik İle Işıldasın

Kategori: Takı & Aksesuar - Bu yazı 17 kez okunduYorum Yazın
Bilekleriniz Gümüş Bileklik İle Işıldasın

 

Bileklik kola ve bileğe takılan en çok tercih edilen takılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilekliğin tarihçesine bakarsak MÖ 4000 yıllarına kadar uzanmaktadır. İlk yapılan bilekliklerin sadece kadınlar ya da sadece erkekler tarafından kullanılıp kullanılmadığı tam olarak tespit edilememiştir. Anadolu Pers dönemi kazılarda çoğunlukla tunç ya da tunç üzerine altın kaplama bileklikler bulunmuştur. Ayrıca taştan ve camdan bileklik modellerine de rastlanmıştır. 

 

MÖ 330-30 arasındaki dönemi ifade eden Helenistik dönemde bileklik ve bilezik yapımının geliştiği görülmektedir.  Genellikle metal çemberin ucuna insan ve hayvan figürleri kullanılan bileklikler ile zincir ve yılan şeklinde bilekler bulunmuştur. Değerli madenlerden bileklik yapımı ise Hitit, Urartu, Frigya ve Lidyalılar dönemine denk gelmektedir. Osmanlı döneminde bileklikler ince işçilikle değerli madenlerden yapılmış değerli taş ve mücevherlerle süslenmiştir. Bileklikler güzellik, güç ve iktidarın sembolü olmuş hatta toplumdaki sınıflandırmayı temsil etmiştir. 

 

Günümüzde ise bileklikler şıklığı seven kadınların süs eşyası olmaya devam etmektedir. Genel olarak kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak kullanılsa da  bileklikler bir yaşam tarzının veya bir duygu veya düşüncenin dışa vurumu, bir kültürün öğesi olarak da kullanılmaktadır. Özellikle ışıl ışıl parlayan cezbedici gümüş bileklikler sade ve zarif takılar arasından sıklıkla tercih edilmektedir. 

 

Hem gündelik hem abiye kombinler ile seçkin kadınların zarif bileklerini süsleyen estetik bileklik modelleri için yamachigold.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Yamachi Gold gümüş takı modelleri içinde ince ve titiz işçilik uygulanarak zirkon taşlar ile süslenmiş, renkli mine ile işlenmiş bileklikler dikkat çekmektedir. Özellikle nazar ve göz boncuğu temasını işleyen koleksiyonun en çok tercih edilen modellerinden biri olan Tria Göz Gümüş Bileklik ile zarafetiniz göz kamaştıracak… 

Gold, rose ve silver renk seçenekleri ve yıldız, fil, Fatma’nın eli gibi figürlerle anlam dolu, mükemmel renk ve model uyumlu özel tasarımlardan oluşan geniş ürün yelpazesine sahip Yamachi Gold kendinizi ödüllendirmek veya sevdiklerinizi sevindirmek için doğru adres olarak karşımıza çıkıyor…

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!