Lida

Kategori: Diyet & Fitness / Saglık - Bu yazı 476 kez okunduYorum Yazın
Lida

Zamanla görülecektir ki Lida ürünü ile kullanılan zayıflama çayları hızlı kilo verimini tetikleyecektir. Kültürümüzde çok önemli bir yeri vardır çayın. Dostlukları, hatırı, dertleşmeyi, bize has olarak tanımlar. Çok eski zamanlardan beri ve yabancıların dahi ülkemizi ve insanımızı tanımlarken hemen aklına gelen, üzerimize yapışmış en güzel alışkanlıklarımızdandır. Aslında pek çoğumuzun bilmediği, çayın Doğu’ya ait pek çok çeşidi, sınıflandırması ve her bir sınıflandırmasının değişik bir etkisi olduğudur. Siyah çayın çok dışına çıkıyoruz bu yazımızda, size bahsedeceğimiz konu zayıflama çayları olacak.

Çay zayıflamaya uygun

Çay, bitkiyi kaynatmak yoluyla elde edilen ve kaynatılan bitkinin aromasını sıcaklığın etkisiyle suya bırakarak oluşturduğu bir içecek. Zayıflama çayları da aynı yolla demlenen, fakat kaynatılan bitkinin cinsine göre vücutta farklı etkiler gösteren ve her zaman sadece aktarlarda ve raflarda bulabileceğimiz yanılgısında olduğumuz farklı bir alan. Detaylara girmeden önce bilmemiz gereken şey, zayıflama çaylarının kategorileri yani hangi etkiler yoluyla bünyede zayıflama etkisi gösterdiğidir.

Zayıflama çayları genel anlamda iki kategoride incelenebilir. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olanlar ve ödem söktürerek kilo vermeye yardımcı olanlar. Esasen hiçbir zayıflama çayı, özelliği ne olursa olsun, doğrudan kilo verdirmez, yalnızca vücut kitle endeksi de dâhil olmak üzere pek çok bileşen göz önünde bulundurularak lida ile yapılan doğru diyetlerin işlerliğini ve etkisini arttırabilir. Konu zayıflama ve çay olunca elbette hemen herkesin söyleyeceği bir şey vardır. İlk akla gelenler zencefil, yeşil çay, nane, elma çayı gibi etkisi inkâr edilemeyecek içecekler olacaktır ancak masum ve doğal görünen bu çayların doğru kullanılmadığında tam tersi etkilere sahip olarak sağlığımızı kaybetmemize yol açabileceğini biliyor musunuz?

Lida ile birlikte tüketilebilir.

Zayıflama çayları kesinlikle uzman doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Yukarıda da bahsi geçen metabolizmayı hızlandırma ya da ödem söktürme özellikleri, fazla kullanımlarda özellikle bağırsak ve böbreklerde bulunan yararlı parazitlerin de kaybedilmesine yol açabilecek, dahası bağırsak tembelliği, böbrek iltihabı gibi çok ciddi sorunları da beraberinde getirebilecektir. Uzmanlar, yapılan kontrollerin ardından, şeker ve tansiyon dengesini de gözeterek, beslenme programımızın yanında doğru bitki ve doğru dozu tavsiye edip, zayıflama çaylarının etkisini optimum düzeyde tutabilir. Elbette organik olan her şeyi -özellikle de evde elde ettiğimiz bazı çayları dozunu aşmadan denemek kısa vadede faydalı olabilir. Ancak uzman tavsiyesi olmadan kullanmak durumunda kaldığımız ve zayıflama amacıyla tükettiğimiz çaylar ile ilgili mutlaka dikkate alınması gereken iki konu var. Bunun ilki için zayıflama çayı uyarıları isimli bir yazı bulduk. Fazla tüketmek fazla kilo verdirmez. İçilen çayın aroması ya da karışımın muhteviyatı ne olursa olsun günde 3 fincandan fazlası, sağlığımızı riske atacaktır.

Diğer husus ise evimizde bulunan pek çok materyalin aslında çay olarak değerlendirilmediği ve faydalarından bu sebeple mahrum kalındığıdır. Çay, bir bitkinin adı değil, bitkiden sıvıyı elde etme şeklidir. Maydanoz ve kekik gibi bitkilerin suyu yani çayı, karışımının detaylarını bilmediğimiz pek çok paketlenmiş üründen kat be kat sağlıklı olacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!