Çocuklarda Yastık ve Yorgan Nasıl Seçilmeli?

Kategori: Ev & Dekorasyon - Bu yazı 25 kez okunduYorum Yazın
Çocuklarda Yastık ve Yorgan Nasıl Seçilmeli?

Çocuklar ve bebekler son derece hassas bir cilt yapısına sahiptir. Sadece biraz fazla terlemeleri bile, pişik, tahriş gibi çeşitli cilt sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle özellikle uyku döneminde kullandıkları malzemelerin büyük bir özenle seçilmesi gerekiyor. Bu malzemeler arasında en önemli olanı da yorgan ve yastıktır. Çünkü bebek yastığı seçimi bebeklerin boyun sağlığı açısından da çok büyük önem taşıyor.

Öncelikle çocuk yastığı ya da bebeğinizin yastığı doğal malzemelerle üretilmiş olmalıdır. Dış kumaşı sentetik materyallerden hazırlanan yastıklar uzmanlar tarafından da önerilmiyor. Doğal malzemeler bebeklerin ve çocukların cildine de zarar vermiyor ve bu sayede anneler de rahatlıkla bu materyalleri kullanabiliyor. Örneğin % 100 boncuk elyaf dolgulu yastık modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz Yorgan ve Yastıklar Doğal ve Kaliteli Olmalıdır

Bambu yine doğal bir materyal olarak bebek yorgan ve yastıklarında kullanılabiliyor. Bambu dolgulu olan yorgan ve yastıklar çocukların son derece konforlu bir uyku süreci yaşamalarına olanak tanıyor. Aynı zamanda yün dolgu malzemeleri ile hazırlanmış olan yorgan ve yastık çeşitleri de tercih edilebilir. Yünün dört mevsim kullanıma uygun yapısı ortam nemini düzenleyen ve sıcak soğuğa karşı yalıtım sağlaması, hassas bir cilt yapısına da uygun olması nedeniyle sık tercih edilen materyallerden biri oluyor.

Yastıkların kumaş bölümleri için de ideal malzemelerden biri pamuklu olanlardır. Olabildiğince terleten kumaşlar yerine teri emen ve bu sayede cilt tahrişlerine neden olmayan kumaş çeşitlerinin tercih edilmesine özen gösterilmeli! Son dönemde mikroelyaf iç dolgusu ile kaliteli olan dolgu malzemeleri de bu tür ürünlerin imalatında kullanılmaya başlandı.

Doğal Bebek ve Çocuk Yastıkları Nerede Satılıyor?

İnternette rahatlıkla bu ürünleri bulabilirsiniz. Online olarak https://www.penelopebedroom.com/cocuk-yastik sitesine tıklamanız durumunda bebekler ve çocuklar için özel olarak hazırlanan yastık modellerini detaylı bir şekilde inceleme şansını yakalıyorsunuz. Yani aslında doğal ve kaliteli yastıkları bulmanız sandığınız kadar zor değil. Üstelik bu ürünlerin fiyatları da sandığınız kadar yüksek değil. Gayet makul rakamlarla ürünleri satın alma şansınız oluyor. Her daim bebekler ve çocuklar için doğal ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Daha sağlıklı bir şekilde büyüyüp yetişmeleri için bu konuda ne kadar çok önem verirseniz o kadar iyi olacaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!