Evimin Duvarlarımı Nasıl Temizlerim?

Kategori: Ev & Dekorasyon / Pratik Bilgiler - Bu yazı 1.993 kez okunduYorum Yazın
 Evimin Duvarlarımı Nasıl Temizlerim?

Temizlik denince akla her zaman evin içinin ya da mobilya veya eşyaların temizliği gelir diyebiliriz. Oysa ki ev hanımlarını düşündüren her an temizleyebilecekleri şeyler değil temizlenmesi çok zor ve hatta fazla para gerektiren şeylerin temizliğidir. Bu gibi bir duruma örnek verecek olursak buna en güzel örnek evin duvarları olur. Çünkü henüz ülkemizdeki duvarlar tamamiyle temizlenen boya türünden boyalarla kaplı değillerdir. Bütün ülkemizin evlerindeki duvarlar temizlenebilen boya cinsinden olana dek duvar lekelerini temizleme ipuçlarına hanımların ihtiyacı olacaktır dememiz mümkündür.

 

Duvar Temizleme Püf Noktaları Nelerdir?

 

  • Evinizin duvarlarını temizlemek istiyorsanız her şeyden önce tüm evin duvarlarını aynı günde temizlemeyi unutmalısınız. Tabii aynı anda dört beş kişi toplanıp temizlemeyecekse. Çünkü duvar temizlemek halı yıkamaktan çok daha fazla yorucu olabilir. Bu sebeple her gün bir oda duvarını temizlemenizi tavsiye ederim.

 

  • Ev duvarlarını temizlemeye başlamadan önce temizlemeye karar verdiğiniz odanın tam ortasına kaynar su dolu büyük bir leğen veya kazan koyun. Çabuk davranıp ondanın kapı ve pencerelerini kapatın ve odanın alabildiği kadar buhar almasını sağlayın. Duvarları temizlemeye odanın içine iyice buharı aldığından emin olduktan sonra başlayın. Odaya iyice sinen buhar oda duvarlarını daha kolay temizlemenizi sağlayacaktır.

 

  • Mutfak duvarlarınızı temizlemek istediğinizde ise duvarları temizlemek için kullanacağınız sabunlu suya bol miktarda tuz ilave edin. Bu şekilde duvarlardaki is ve yağ kirlerini kolayca temizlemiş olacaksınız.

 


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!