Cilt Kremlerinin Etkileri

Kategori: Cilt Bakımı - Bu yazı 819 kez okunduYorum Yazın
Cilt Kremlerinin Etkileri

 

Başta yüzümüz olmak üzere bedenimizin diğer bölgelerinde de görebileceğimiz cilt kuruluğu sorunu, çoğu zaman yeteri kadar sıvı alımı ve salgı bezlerimizin yetersiz kalması sebebiyle ortaya çıkmaktadır.Bu konumuzda cilt kremlerinin etkilerini gözden geçireceğiz. Cildimizi nemlendirmek ve kuruluğu gidermek için de doğal yollardan faydalanmak en idealidir. Bu doğal yolları tercih etmek isteyen kişiler, Suna Dumankaya kuru cilt kremi için arayışa girerler ya da tavsiye ettiği maskeleri tercih ederler. Peki, cilt kuruluğuna iyi gelecek bu maskeler hangileridir ve nasıl uygulanır? Bu gibi konulara kısaca değinmek faydalı olacaktır. Öncelikle ‘beyaz kil ile cilt bakımı’ konusuna değinelim.
Beyaz Kil İle Cilt Bakımı: İhtiyacınız olacak malzemeler; 2 tatlı kaşığı su, 2 yemek kaşığı beyaz kil, 2 yemek kaşığı gliserin, 4 tatlı kaşığı susam yağı, 4 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 4 tatlı kaşığı kayısı yağıdır. Bu malzemeleri bir araya getirerek karıştırmalı ve daha sonrasında cildinize uygulamalısınız. Günlük yaşamınızda tercih ettiğiniz nemlendirici kremler ile aynı özelliğe ve işleve sahip olduğunu da belirtmek gerekir. Cildinizi nemlendirebilmek için kurumuş olan kısımlara uygulayabilirsiniz.
Elma İle Cilt Bakımı: Elde edeceğiniz karışım için gerekli olan malzemeleri çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. 1 adet elma, 2 çay kaşığı tereyağı, 2 çay kaşığı polen ve 2 tatlı kaşığı süt yeterli olacak malzemelerdir. Elmanızı iyice rendelemeli ve daha sonra diğer malzemeler ile bir araya getirip karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz bu karışımı ise cildinizin tamamına uygulamalısınız. 2 günde 1 defa tekrarlayıp cildinizi daha nemli hale getirmeniz mümkündür. Ancak polene karşı alerjisi olan kişilerin bu karışım kullanmaması tavsiye edilmektedir.
Bu 2 ayrı karışımın yanı sıra Suna Dumankaya kuru cilt kremi olarak belirtilebilecek bir diğer önemli karışım daha vardır. Bu karışım eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz ürünleri de kapsamaktadır. Söz konusu olan karışım için çok fazla bir masraf yapmanıza gerek yoktur ayrıca. Son derece düşük ve makul fiyatlarla bu karışımı elde etmeniz mümkündür. Bepanthene Plus ile hazırlanan bu karışımı evinizde de yapabilir ve uygulayabilirsiniz.
Bepanthene Plus ile Cilt Bakımı: 1 çay kaşığı kayısı yağı,1 tane EvigenAmoul ve 1 tane Bepanthene Plus Krem bu karışım için yeterli ürünlerdir. Bu malzemelerin hepsini bir araya getirerek karıştırmaya başlamalısınız. Homojen bir hal aldıktan sonra ise cildinize uygulamalısınız. Gece uyumadan önce uygulanması Suna Dumankaya kuru cilt kremi önerileri arasında yer alan bir detaydır. Güneş ışığının altında bu karışımın uygulanması ciltte lekelerin oluşmasına neden olabilir. Ayrıca haftada 2 defa kullanmanız da mümkündür.

.

Kuru Cilt ile Nasıl Savaşılır?
Kuru bir cilt yapısına sahip olan kişiler, ciltlerine nemlendirici krem uygulamadan önce iyice yıkayıp temizlenmelidir. Bu sayede kremin etkisinin çok daha uzun süreler devam etmesi sağlanır. Nemlendirici kremlerden kullanabilmek için cildinizin tamamen kurumasını beklemenize gerek yoktur ayrıca. Düzenli bir kullanım sağlamanız önemli detaylardan biridir. Omega 3 ve 6 açısından oldukça zengin özelliklerde olan gıdalar ile beslenmeye özen göstermeniz de cilt kuruluğuna karşı savaş açmaktır. Cildin günlük olan su ihtiyacını karşılayabilecek biçimde 2 litre su içmeye de özen göstermeniz gerekir. Su tüketimi, cilt kuruluğu konusunda son derece gereklidir. Bulunduğunuz ortamın çok soğuk ya da çok sıcak olması, cildin çok daha kolay kurumasına neden olacaktır. Cildiniz için sabun kullanırken kesinlikle PH 5.5 sabunları kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu sabunlar cildi herhangi bir şekilde kurutmadan temizlenmenizi sağlayabilir

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!