Botoks Etkisi Yapan Maske Tarifi Nasıldır

Kategori: Cilt Bakımı - Bu yazı 2.112 kez okunduYorum Yazın
Botoks Etkisi Yapan Maske Tarifi Nasıldır

İlerleyen yaş ile birlikte cilt yapısında deformelerin meydana gelmesi kaçınılmazdır. Cildin nemi azalır ve elastikiyetini kaybeder. Cildin uzun süre güneş ışığına maruz kalması, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar, yoğun şeker tüketimi, hava kirliği gibi etmenler cilt güzelliğini bozmaktadır. Ayrıca aşırı mimik hareketleri cilt şeklini bozmakta, kalıcı çizgilere neden olmaktadır.

 

Botoks, clostridium botulinum isimli bakteriden üretilen ve asıl olarak göz ile nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan tıbbi proteindir. Ancak son yıllarda estetik cerrahide yaygınlaşması sonucu herkes tarafından bilinir oldu. Botoks cilt üzerinde kullanıldığında kasları dondurma etkisi yapmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla kullanılan botoks, deri altına enjekte edilir ve bölgedeki sinir dokuları arasındaki geçişi durdurur. Böylece kas kasılması engellenmiş olduğundan, cilt gerilir. Ancak doğal bir yöntem olduğu söylenemez. Ayrıca donuk bakışlar yaratan botoks, kadınların yüzünde samimiyetsiz ifadeye neden olmaktadır.

 

Gergin cilt yapısı imkanı ile cazip bir fikir gibi gelse de çoğu kadın botoks yaptırmaktan kaçınmaktadır. Ancak bu durum kadınları botoks etkisi yapan maskelere yönlendirmiştir. Doğal botoks maskeleri cildi canlandırarak, gergin görünüm sağlamakta ve mimiksiz yapmacık görüntünün önüne geçmektedir.

 

Botoks Kremi Yapılışı

 

Yarım muz ile 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırıldıktan sonra elde edilen maske yüze uygulanır. Derin kırışıklıklara ulaşabilmek için nemli kağıt havlu ile maskenin üzeri örtülür. Hazırlanan karışım yüzde 15 dakika bekletildikten sonra sıcağa yakın su ile cilt durulanır. Yapımı oldukça kolay ve pratik olan maske, cilde doğal bir ışıltı vermektedir. Mimikleri öldürmeyen maske, adeta doğal botoks etkisi yaratmaktadır.

 

Cildi besleyen ve geren maske, içerdiği doğal yapısı ile mimikleri dondurmaz ve yüzde yapmacık bir ifadeye neden olmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!