Ballı Waffle Tarifi Malzemeleri Neler?

Kategori: Tatlı - Bu yazı 2.736 kez okunduYorum Yazın
Ballı Waffle Tarifi Malzemeleri Neler?

Size kolay tatlı tarifleri sunmaya devam ediyoruz. Bu sefer ballı Waffle tarifi vereceğiz. İşte o tarifin detayları ve kullanılan malzemeler.

Modern yaşamımızın en gurme tatlıları arasında boy gösteren Waffle artık gündelik yaşantımızın bir parçası haline gelmeye başladı. Küçükten büyüğe herkesin sevdiği tatlı grupları arasında boy gösteren Waflle, hem görselliği ile hem de lezzetiyle de tüm tatlı severlerden tam not almayı başarmıştır. Waffle Tarifleri arasında son derece iddialı bir çeşit olan Ballı waffle tarifi ile sizlerde farklı lezzetlere adım atabilecek ve bu durumdan fazlası ile hoşnut olacaksınız. 

            Ballı Waffle Tatlısı İçin Malzeme Listesi:

İki bardak kadar un

2 çorba kaşığı şeker

2 tatlı kaşığı kabartma tozu

1 tatlı kaşığı karbonat

3/4 tatlı kaşığı tuz

2 tatlı kaşığı sirke ile karıştırılıp 5 dakika bekletilmiş 2 bardak süt

90 derecelik ısıya hapsolmuş margarin

2 yumurta

Waffle kalıplarını yağlamak için sıvı yağ ihtiyacımız var iken Waffle İç harcı için İse malzeme listemiz de mutlaka bulunması gereken malzemeler ise,

 

2 çorba kaşığı tereyağı

2 adet 1 cm. kalınlığında dilimlenmiş muz

1 bardak (250 ml.) bal

50 gr. kavrulmuş ve hafifçe dövülmüş ceviz

Süslemek için krem şanti ve pudra şekerine ihtiyacımız olacaktır.

Kolay tatlı tarifleri arasında yer alan Ballı Waffle tatlısının hazırlık aşamasına geçiş yapalım. Waffle makinanın ilk öncellikle ısıtılması gereklidir. Bu yüzden Waffle makinasını fişe takarak ısımasını sağlıyoruz. Bir kabın içinde un, şeker, tuz, karbonat ve kabartma tozu elenerek iyi bir şekilde birbirine harmanlanarak karıştırılır.

Başka bir kabın içinde yumurtaları tereyağı ve süt mikser aleti yardımı ile iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Diğer kaptaki un karışımı azar azar yumurtalı karışımın içine katılarak akıcı bir hamurun meydana gelmesine çaba sarf edilmelidir. Daha sonra da hazırlamış olduğumuz Waffle hamurumuzu pişirmek adına daha önceden ısıtmak adına çalıştırdığımız Waffle makinasının içerisine alıyoruz. 2-4 dakika pişmesi beklenen Waffle kalıptan çıkartılmalıdır.

Tüm hamur bitene kadar bu işlem bir bir uygulandıktan sonra Waffle makinamızı kapatıyor ve Waflle hamurumuzu bal, meyve şölenleri ile fındıkla süslemeye geçiyoruz. Bir tavanın içinde tereyağı eritilir ve muz dilimleri içine salınarak birkaç dakika sotelenir. Üzerine bal eklenen muzlar 1 dakika daha ocakta tutulmasının ardından servise hazır bir hale getirilir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!