Zemin Güzelliğe Müsait

Kategori: Güzellik - Bu yazı 1.231 kez okunduYorum Yazın
Zemin Güzelliğe Müsait

Vücudumuz gerçekten çok ilginç bir bütün. Bunun heyret verici emarelerine her gün şahit oluyoruz farkında olarak veya olmayarak. Ama bazen, bizi yarı yolda bırakma teşebbüsleri olabiliyor doğal olarak. Onun da ihtiyaçları var ve giderilmesi gerekiyor.

Bazı zamanlar bu ihtiyaçları gideremeyebiliyoruz. İhmal edebiliyoruz. O da karşılığında sizin için engeller çıkarıyor. Yüzünüzde çıkardığı engeller zaten malum; sivilce, leke, kırışıklık gibi. Bu anlarda ilk yapılacak şey tabi ki sabırla gerekli medikalleri kullanıp vücudunuzdan yardım istemek. Ama bazen o sabır için gerekli ve yeterli zamanınız yoktur. İşte o zamanınızın olmaması durumunda yapacağınız basit bir iki işlem ile sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yüzünüzde oluşmuş bir lekeyi ortadan kaldırmak için uygulanacak işlemler için gereken malzemeler çok basit. Zaten sizde olan – en azından olması gereken – ya da kolayca ulaşabileceğiniz malzemeler. Eyeliner fırçası, kapatıcı çubuk, pudra, far fırçası bu iş için yeterli. Dediğimiz gibi hepsi ya mevcuttur ya da kolayca edinilebilir ürünlerdir.

İlk olarak, eyeliner fırçasını kapatıcıya sürerek, ince bir katı bünyesinde hapsetmesini sağlayın. Tam lekenin veya izin merkezinden başlayarak fırçayı ve kapatıcıyı uygulayın. Etkisi güçlü kapatıcıyı lekenin merkezine kabul ettirdikten sonra ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

Bu aşamada, kapatıcı sürülmüş fırçayı lekenin merkezinden dışarı doğru pervane şekli oluşturacak şekilde sürün. Lekenin sınırlarına ulaşana kadar bu işlemi gerçekleştirin. İşlem bittiğinde lekeyi ve etrafındaki kırmızı veya kahverengi bölgeyi tamamen kapsayacak bir dairesel şekil elde etmiş olacaksınız.

Elinizin temiz ve yumuşak olduğundan emin olun. Bu işlem için ellerin temizliği çok önemli, çünkü zaten vücudunuzun size tepki koyması sebebiyle oluşan bir leke var ve bu leke ile başa çıkmaya çalışırken kişisel hijyeninize dikkat etmeniz gerekiyor. Ellerinizin temizliğinden sonra, yüzük parmağınızı kullanarak, leke üzerinde oluşturduğunuz dairesel pervane görünümündeki kapatıcıyı yüzünüz ile karıştırmaya başlayın. Bunu yaparken çevreden dışarı doğru gidin. En son merkezi karıştırın.

Şimdi far fırçanızı elinize alarak, üzerinde pudrayla çok ince bir kat oluşturun. Fırçayı kapatıcının olduğu bölgeye hafifçe vurarak hep kapatıcıyı daha iyi karıştırmış olursunuz hem de üzerine uyguladığınız pudrayla kalıcılığını arttırmış olursunuz.

Bu uygulamaların hepsinin leke ve iz için geçerli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Leke ve izlerin kapatılması her zaman daha kolay ve etkili olmuştur. Ancak eğer kapatmak istediğiniz bölge pul pul olmuşsa veya siz o pulları kopararak o bölgeyi açıkta bırakırsanız bu yöntemleri uygulamaktan kaçının. Eğer ki ucu sivri, beyaz bir sivilce ise bu yöntemlerden uzak durun ve ayrıca sivilceyi patlatma isteğinize de ket vurun.


Aktuel Kadin

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!