Zeltiq Coolsculpting bölgesel zayıflamada mucize yöntem

Kategori: Bilgi Bölümü / Güzellik - Bu yazı 15 kez okunduYorum Yazın
Zeltiq Coolsculpting bölgesel zayıflamada mucize yöntem

Son yıllarda dünya çapında tabiri caizse artık bir salgın haline gelen kilo problemleri için bilim insanları her geçen gün daha etkili tedavi yolları üretmektedir. En son trendlerden bahsedecek olursak Coolsculpting uygulamasından oldukça olumlu geri dönüşler olduğunu görmekteyiz. Bu işlemde bıçak altına yatmadan soğuk lipoliz ile yağların dondurulmasıyla bölgesel incelme sağlanmaktadır.

Her geçen gün gelişen teknolojiyle estetik tıp biliminin yoğun çalışmaları sonucu elde ettiği yeni bir yöntem olarak karşımıza Coolsculpting çıkmaktadır. Bu yöntem gerekli kiloya inmesine rağmen hala belli bölgesel fazlalıklarından kurtulamayan insanlar için neredeyse bir mucize niteliğindedir. Özellikle bel simidi, iç bacak, karın bölgesi, kol gibi yerlerde tüm çabalara rağmen kurtulması güç yağların yok edilmesinde kullanılan bir zayıflama yöntemidir.

Diyete ihtiyaç duymadan, uzmanlar tarafından ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanan bu yöntem ile uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri dondurularak yavaş yavaş ölmesi sağlanmakta ve vücut normal eliminasyon süreci boyunca bu ölü hücreleri dışarıya atmaktadır. Son günlerde Amerika ve Avrupa ülkelerinde oldukça sık başvurulan bir yöntem ile sisteminden alınan olumlu ve uzun vadede etkisini kaybetmeyen sonuçları ile her geçen gün Coolsculpting uygulamasını tercih edenlerin sayısı göz ardı edilemeyecek bir şekilde artmaktadır.

Coolsculpting Nedir?

Coolsculpting nedir? derseniz, kısaca sağlıklı bir bölgesel incelme yöntemidir. Bu yöntemde incelmesi istenen bölgeye şekil verilerek uygulanması oldukça önemli bir noktadır. Uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmış jel pedlerle korunan cilt vakumlu bir kapsülün içine çekilmektedir. Bu işlem boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan, kurtulmak istediğiniz bölgedeki yağ hücrelerini dondurmaktadır. Uygulama süresince kişilerin ağrı eşiğine bağlı olarak değişen, çoğunlukla ince bir sızlama hissedilmesi mümkündür.

Coolsculpting nedir? derseniz,  bu işlem boyunca bölgesel kilonun bulunduğu yerdeki cilt altı ya dokusu artı dört ile eksi dört arasında değişen kısımlarda soğutularak donma etkisi yaratılmaktadır. Donma etkisinin yaratılmasıyla yağ hücrelerinde hücre ölümü başlatılmış olmakta ve işlem sonrasında özel jel pedle korunan cilt hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir tahribata uğramamaktadır. Ayrıca bu kızarıklıklar geçici olup asla vücutta bir iz bırakmamaktadırlar. İşlem sonrasında yağ doku hücrelerinin 0°’ye kadar soğutularak dondurulması sağlanmaktadır.

Bu sistemin en önemli özelliklerinden bahsedecek olursak; bu işlem incelenmesini istediğiniz her bölgeye sadece tek bir seans şeklinde uygulanmaktadır. İdeal kilosunda olan veya ideal kilosuna yakın olan kişilerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Coolsculpting nedir? derseniz,  ameliyat olmak istemeyen, diyet ve spora rağmen vücutlarındaki bölgesel fazlalıklardan bir türlü kurtulamadıklarını söyleyen kişiler için oldukça etkili bir yöntemdir.

Bu yönteme başvuran ve olumlu sonuç alan kişilere başka örnekler verecek olursak; uzun süre spor yapıp çeşitli sebeplerden dolayı sporu bırakmak zorunda kalmış olan ve bunun sonucunda vücudunda yağlanmalar oluşanlar, hamilelik boyunca alınan kilolar yüzünden ve doğum sonrasında yok edilmesi bir hayli güç olan karın bölgesinde yağlanma yaşayanlar yada aynaya baktıklarında vücutlarındaki kıvrım ve oranları estetik olarak beğenmeyenler de bu yönteme oldukça sık başvurmaktadırlar.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!