Yeni Doğan Bebek Bakımı

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 21 kez okunduYorum Yazın
Yeni Doğan Bebek Bakımı

Birçok evli çiftin hayalinin gerçekleştiği an, hamilelik haberini aldığınız an! İşte, o ilk kıpırtılarını hissetmeye başladığınız andan itibaren yeni doğan bebeğiniz ile sizleri zorlu, eğlenceli ve oldukça uzun bir yol bekliyor. Hamilelik haberi birçok çiftte sevinçle paylaşılır ve her mutlulukta olduğu gibi paylaştıkça çoğalır. Son yıllarda bu mutlu haberi eşinize dostunuza parti ile duyurma, eğlenceli hazırlığınıza onları da dahil etmek için en keyifli yollardan bir tanesi…

Bebekler, hızına yetişemeyeceğiniz bir çabuklukla büyürler ve ilk dönemlerinde gün içerisinde bol bol kıyafet değiştirme ihtiyacınız ortaya çıkar. O yüzden bebek haberini aldıktan sonra hazırlıklara nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız 0 – 3 ay bebek kıyafetleri satın alarak başlayabilirsiniz. Artık erkeklere mavi, kızlara pembe geleneği sona erdi. Yeni nesil anne babalar, renk seçimlerinde özgün davranmayı tercih ediyor. O yüzden kıyafet hazırlıklarına başlamanız için cinsiyetini öğrenmeyi beklemenize hiç gerek yok.

Aynı zamanda renklerde özgün davranarak bebeğinizin odasını bir masallar dünyasına çevirebilir, ilk andan itibaren mobilyalarını seçerek ona küçük bir dünya hazırlayabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek İhtiyaçları

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız andan itibaren onun sadece karnını doyurmaya ve sıcak bir yuvaya ihtiyacı olmadığını, aslında daha kapsamlı bir şekilde hazır olmanız gerektiğini anlayacaksınız. İnternette yeni bebek bekleyen ailelere rehber niteliğinde alt değiştirme ünitesi ve daha fazlasının yazılı olduğu ihtiyaç listeleri bulunuyor. Bunlardan faydalanarak yeni doğan bebeğinizin tüm ihtiyaçlarına yanıt vereceğiniz gereksinimleri hemen hazır etmeye başlayabilirsiniz.

Bu yolculukta, hamileliğiniz boyunca deneyimli anne babalar da sizlere yol gösterecektir. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak sizlere bir rehber niteliğinde verdikleri bilgiler de çok işinizi görür. Bu yüzden sık sık çocuk sahibi olan tanıdıklarınızla bir araya gelerek hazırlık aşamalarınız hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İnternet sonsuz bir kaynak… Fakat sevdiklerinizle bir arada olmak gibisi yok. Hem yeni gelecek olan bebeğinizi kutlayacağınız hem de hazırlık aşamalarında destek alacağınız beybi şavır partisi son yıllarda çok moda! Birçok ünlü ismin bebeğini kucağına almayı beklerken yaptığı bu parti, Türkiye’de çok sevildi. Yabancı ülkelerde uzun yıllardır bir gelenek haline gelen baby shower partileri artık ülkemizde de ilgi görmekte.

Bebeğiniz için böyle bir parti düzenleyerek sevdiklerinizden bebeğinizi beklerken maddi – manevi destek alabilir, ayrıca parti boyunca kaydedeceğiniz eğlenceli videolar, çekeceğiniz birbirinden güzel fotoğraflar ile şimdiden bebeğinize onu ne kadar heyecanla beklediğinize dair bir anı bırakabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!