Yağan Yağmur 2021 Belçika GP 3. Antrenmanına Engel Olamadı

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 1 kez okunduYorum Yazın
Yağan Yağmur 2021 Belçika GP 3. Antrenmanına Engel Olamadı

Belçika’da sabahın erken saatlerinde yağmaya başlayan yağmur, 3. Antrenman seansına kadar devam etti. Yağmur nedeniyle tüm pist ıslak ve sıcaklığı da 15 derece olarak belirtildi. Pistin sıcaklığı 15 dereceyken hava 13 derece olduğu için tüm sürücüler yeşil logolu geçiş lastiği ile piste çıktılar. İçlerinde sadece Mick Schumacher ve Nikita Mazepin yeşil logolu geçiş lastiği yerine mavi logolu yağmur lastiğini tercih ettiler.  betpas giriş

Bütün seansın ıslak zeminde gerçekleşmesi birçok sürücünün Kemmel düzlüğünün son kesiminde pist dışına çıkmasına neden oldu. Pist dışına çıkan sürücüler arasında Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas gibi isimler de yer aldı.

3. Antrenman Seansında Büyük Olay

Seans esnasında yaşanan büyük olaylardan biri de Alpha Tauri pilotu olan Gasly’nin spin atmasının ardından bir yere çarpmadan yola devam etmesi oldu. Böylece Belçika GP 3. Antrenman süreci herhangi bir kaza yaşanmadan noktalandı.

Yapılan seansta en hızlı isim olmayı başaran Max Verstappen, ıslak zemine rağmen 1.57’nin altına inen ilk ve tek isim oldu. Seansın son anlarında Lando Norris yağmur lastiklerini çıkararak kuru zemin lastiğine geçiş yaptı ancak zemin henüz kurumadığı için istediği performansı sergileyemedi.

Seansın ikinciliğini alan isim ise Sergio Perez oldu. Verstappen’nin derecesine yakın bir derece ile 1.57.871’lik bir tur gerçekleştirdi. İki ismin ardından gelen başarılı isim ise Mercedes pilotu Lewis Hamilton oldu.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!