Vajina Estetiği Yüzde 45 Arttı, Penis Büyütme Yüzde 28 Azaldı

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 6 kez okunduYorum Yazın
Vajina Estetiği Yüzde 45 Arttı, Penis Büyütme Yüzde 28 Azaldı

 

 

Dünyanın dört bir yanında, kozmetik cerrahideki en son yeniliklerden yararlanmak ve kendilerini daha iyi hissetmek isteyen hasta sayısı sürekli artıyor. Meme büyütme, liposuction, göz kapağı kaldırma, alt karın bölgesi gerdirme ve meme kaldırma kadınlar arasında en yaygın yaptırılan ameliyatlar arasında yer alıyor.

 

TÜRKİYE İLK 10’DA

Este Aura Estetik Merkezi’nden Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu’nun verdiği bilgiye göre, bu işlemlerde ABD yüzde 20 ile öncü durumdadır. Küresel olarak bu işlemlerin yapıldığı ilk beş ülke arasında ise ABD, Brezilya, Japonya, İtalya ve Meksika bulunuyor ve bu ülkeler küresel olarak 42’lik bir oran oluşturuyor. Rusya, Hindistan, Türkiye, Almanya ve Fransa da ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

 

VAJİNA ESTETİĞİ DÜNYADA YÜZDE 45 ARTTI

Yüzde 45’lik bir artışla labioplasti (vajina estetiği) en büyük artışı göstermiş durumda. Alt beden gerdirme işlemleri yüzde 29 artarken üst bedendeki yağ nakli ile meme büyütme ve kalça kaldırma ameliyatları yüzde 20 ve üstünde artış gösterdi.

 

Yapılan işlemlerin yüzde 15’ten fazlası meme büyütme işlemi en popüler işlem olma bakımından yerini koruyor. Yağ aldırma, gözkapağı ameliyatı, rinoplasti ve karın bölgesi estetiği de diğer en yaygın işlemlerdir.

 

PENİS BÜYÜTME YÜZDE 28 AZALDI!

En az yapılan işlem ise penis büyütme ameliyatı. Bu işlemin yüzde 28 azalma gösterdiği tespit edildi.

 

Bu arada, dünya genelindeki, estetik ameliyatların yüzde 86’ı kadınlar, yüzde 14’ü erkekler tarafından yaptırılıyor. Dünya çapında kozmetik cerrahi talebine olan talep her yıl artıyor.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!