Thermage Uygulamasıyla Gençleşin

Kategori: Saglık - Bu yazı 34 kez okunduYorum Yazın
Thermage Uygulamasıyla Gençleşin

Son yıllarda minimal oranda girişimsel olan anti-aging prosedürlerinin popülaritesinde bir artış olmuştur. Bu prosedürler, cildi gençleştiren anti-aging ürünlerinden çok daha etkili ve güçlüdür. Ancak cerrahi uygulamalar kadar maliyetli veya riskli değildir. Cildinin daha iyi görünmesini isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Uygulama Hangi Bölgelere Yapılır?

Thermage cilt sıkılaştırma prosedürünün bir türüdür. Cilt sarkması ve kırışıklık, yüzde oluşan yaşla birlikte değişen küçük kusurlardandır. Bu uygulama, çoğunlukla kaşların üzerinde bir kaldırma etkisi olan ve gözlerin daha az yorgun görünmesini sağlayan alın bölgesine uygulanır. Diğer popüler alanlar, cilde sıkı ve berrak bir görünüm kazandırmak için boyun, karın, diz çevresi, bacak ve kollardır. Fakat bu bölgelerde sınırlı sarkmalar için kullanılmaktadır.
Kollajen, dış cildin alttaki katmanlarını destekleyen yumuşak ve esnek bir cildin yapı taşıdır. Ne yazık ki yaşla birlikte, kollajen azalır ve cilt incelir. Bunun sonucunda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur. Thermage ısı enerjisi üretmek için kullanılan bir radyofrekans cihazıdır. Hedef alan üzerinde, derinin daha derin katmanlarını ısıtan, 3 veya 6 aylık bir sürede kollajen arttırılmasını uyaran bir aplikatör kullanılır. Bu, cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur ve küçük sarkma, kırışıklık ve ince çizgileri azaltır. Bu uygulama, cilt sarkması, küçük kırışıklıkları ve ince çizgilerin erken belirtileri olan bir hasta için en uygunudur.

Prosedürün Yan Etkileri Nelerdir?

Thermage tedavi edilen bölgedeki cildi sıkılaştırır ve kollajen artması ısıtma işlemi ile desteklendiğinden, yüzeyi 3 ile 6 aylık bir sürede yumuşatır. Bununla birlikte, cildin doğal görünmesini sağlar. Tedavi süreci, tedavi edilen alanın büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak yarım saat ile iki saat arasında değişebilir. Birçok lazer tedavisinin aksine, tek bir tedavi genellikle dikkate değer faydaları görmek için yeterlidir. Thermage sonrası çok fazla bir dinlenme süresi gerekmez. Tipik olarak hastalar ya ertesi gün ya da prosedürü takip eden aynı gün içinde geri dönebilirler. Uygulama, oldukça güvenlidir.

En sık bildirilen yan etkiler; tedavi bölgesinde şişlik ve kızarıklık, ağrı, karıncalanma hissi ve küçük morarmalardır. Uygulama yaptırmak isteyenler http://www.quartzclinique.com/medikal-estetik adresinden bilgi alabilir. Quartz Clinique, alanında kaliteden ödün vermeden yoluna devam etmektedir.
Kaynak : http://www.quartzclinique.com/thermage-cpt


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!