Tesettür Giyim Ürünlerinde Kullanılan Kumaşlar

Kategori: Bültenler - Bu yazı 17 kez okunduYorum Yazın
Tesettür Giyim Ürünlerinde Kullanılan Kumaşlar

 

Günlük hayatta veya iş hayatında en çok kullanılan tesettür giyim ürünlerine bakıldığında, ferace, tunik, gömlek, tulum, etek ve pantolon gibi çeşitler yer almaktadır. Ayrıca yaz ayları geldiğinde de en fazla seçilen ürünler arasında elbette ki elbiseler bulunmaktadır. Tüm bu giyim ürünleri içerisinde de mevsimin yapısına ve kullanım alanının yapısına göre değişen kumaşlar seçilmektedir.

Örnek olarak popüler bir yapıya sahip olarak istediğiniz tesettür giyim mağazası üzerinden alışveriş yaparken seçebileceğiniz birçok farklı üründe aerobin kumaş kullanıldığı görülebilir. Muhafazakar giyimde çok sık seçilen bu kumaş, temel olarak terletmeyen yapısıyla kırışmayan, kolay kullanılan, nefes alan ve kaliteli bir kumaş türüdür. Tüm bu özellikleri sayesinde de özellikle gömlek, etek ve pantolon gibi ürünlerde çok sık kullanılmaktadır.

Farklı bir çeşit olarak bakıldığında, mira kumaş en temel özellikleri ile birlikte günümüzde tekstil sektörü içerisinde sadece muhafazakar aklımda değil her noktada kullanılan bir çeşittir. Esnek yapılı, dayanıklı, terletmeyen ve örgü dokuma kumaş yapısıyla bugün kadın giyim mağazası seçenekleri içerisinde özellikle elbiseler, etekler, kap veya tunik ürünleri için bu kumaş seçilmektedir.

Klasik Kumaşların Tesettür Giyim İçinde Yeri

Klasik bir şekilde giyim açısından en çok kullanılan kumaşlar arasında da elbette ki keten, penye ve kot gibi kumaşlar yer alır. Günümüzde bu kumaşlar tesettür giyim ürünlerinde de görülmekle birlikte örneğin kot kumaş ile üretilmiş bir elbise veya tesettür tarzına uygun bir kot pantolon tercih edilebilir.

Muhafazakar modada istediğiniz tesettür giyim mağazası üzerinde bulabileceğiniz kap ürünleri açısından da kot kumaşlar ve keten kumaşlar çok sık kullanılmaktadır. Hatta isterseniz Mod’Ay Tesettür üzerinde bir inceleme yaparak, bu kumaştan üretilmiş cepli, önden çıtçıtlı bir kap veya keten kumaş ile üretilmiş bir trençkot bulabilirsiniz.

Mod’Ay Tesettür, Türkiye’de kadın giyim mağazası seçenekleri arasında alt giyim, üst giyim, elbise, takım ve şal gibi birçok farklı ürün çeşidiyle sizlere kumaş açısından çok geniş tercihler sunmaktadır. Kimi zaman viskon kumaşlar, kimi zaman penye kumaş ile üretilmiş kaliteli tunikler, kimi zaman dört mevsim kullanılabilecek bir pantolon veya kış mevsimi için triko kazaklar gibi ürünleri bu sayfada bulabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!