Tesettür Abiye İle Şıklığınız Ön Plana Çıksın

Kategori: Bültenler - Bu yazı 97 kez okunduYorum Yazın
Tesettür Abiye İle Şıklığınız Ön Plana Çıksın

 

Son zamanlarda tesettürlü bayanlara sunulan ferace çeşitleri oldukça fazla farklı model ve renklerde sunulmaktadır. Farklı modellerdeki bu feraceler bazı bayanlar tarafından kısa bazı bayanlar tarafından da çok uzun tercih edilir. Genellikle ferace renkleri bayanlar tarafından siyah olarak tercih edilse de bazı bayanlar bu feraceleri rengarenk olarak tercih ederler. Son zamanlarda üretilen feracelerin içinde farklı model ve renklerin de tercih edilmesine sebep olan tesettür moda tasarımcıları daha çok, mor, koyu mavi, kahverengi, bordo rengi ve yeşilin koyu tonlarından ferace tasarımı yapmayı uygun bulmuştur. Görüntü olarak bayanların hem tesettürlü olmak hem de şık bir görüntüye sahip olmak istemeleri kaçınılmazdır. Bu ta tesettür modasının son zamanlarda çok fazla genişletilerek her modelin tesettür üzerinde kullanılmasını sağlamaktadır. Uzun olarak tercih edilen tesettür elbiseleri her renkten ve her modelden üretilebilirken bayanların tercihi de her zaman her modeli kullanmaya açıktır.

Tesettürlü bayanların iç kıyafet seçimlerinde günlük veya tesettür abiye olarak seçim yapıldığında bir çok bayan alımlı ve şık kıyafetler seçmeyi sever. Son zamanlarda üretimi yapılan abiye kıyafetlerin bir kısmı tesettürlü bayanlara yönelik modellerden yapılıyor. Bu modeller eğer bir yakın akrabanın düğününde veya yakın bir arkadaşın düğününde giyilecek ise o zaman tercihen bayanlar genellikle tarlatanlı olan abiye kıyafetlerin seçimini yapıyor. Bu daha çok yaş ortalamasına göre yapılsa da evli bayanlar veya bekar bayanlar tarafından da tarlatanlı olan tesettürlü abiye kıyafet seçimi yapılabiliyor. Günümüzde abiye kıyafetlerin ve günlük kıyafetlerin çok fazla çeşitlenmesi bayanların oldukça fazla işine yaradı. Çünkü her model her ortamda giyilemeyeceği gibi, her tür kıyafet de her bayan tarafından tercih edilmiyor. Çoğu zaman renk tercihinde bile bayanların zevkleri birbirinden ayrılabiliyor. Görüntü olarak şıklığı seçen beyanlarda abiye kıyafet seçiminde bazı bayanların seçimleri genellikle tunik ve pantolon ile kombin yapılabiliyor. Bu kombin çoğu zaman tüm bayanlar tarafından yaş sınırı olmaksızın seçilen kıyafetler arasında.

Bayanlarda Abiye Kıyafet Üzerine Başörtüsü Seçimi

Son zamanlarda başörtüler şal başörtü olarak tercih edilse de başörtüsü seçen bayanlar her zaman seçim yaptıkları kıyafetlere göre başörtüsü seçmeyi tercih ediyor. Başörtüsü seçimlerinde rengin önemi çok büyükken bayanların başörtüsü seçimlerinde desen seçmesi ve kumaşını da beğenmesi başörtü seçimine öncülük ediyor. Başörtülerini tam stil seçmek isteyen bayanların genellikle çanta ve ayakkabı renklerine uyum sağlatarak seçmeleri de son zamanlarda tesettür modasında gözden kaçmayan örneklerdin olarak görülüyor. Dış kıyafetlerin üzerine farklı desenlerde tercihen şal modeller bayanlar arasında öncelikli olarak seçilirken, abiye kıyafetler üzerine boncuk işlemeli veya tül işlemeli olan başörtülerin seçilebileceği de biliniyor.

Artık tesettür mağazaları abiye kıyafet üretiminde, pardösü üretiminde ve eşarp üretiminde oldukça fazla farklı modellere imza atarken tesettürlü bayanların da artık seçim yapması düğünlerde ve nişanlarda bile kolaylaşıyor. Çünkü abiye kıyafetlerin kullanımı son zamanlarda oldukça fazlalaştı. Artık tesettürlü bayanlar da abiye kıyafetleri çok fazla tercih eder hale geldi. Bu sebepten her bir model için farklı tasarımda çantalar, farklı tasarımda ayakkabılar ve farklı tasarımda eşarpların üretimi de yapılmaya başlandı. Bayanların seçimlerini zorlaştıran son zamanlarda belki de çok fazla bir şekilde bayanların modellerde renk seçimlerinin fazla olmasını istemeleri olarak görülebilir. Renk seçimlerini ferace, çanta, ayakkabı, eşarp, tesettür elbise ve birçok ev kıyafeti içinde seçim yaparken zorlanmaları çok fazla üretim olduğundan ve çeşitliliğin oldukça son zamanlara nazaran fazlaca artmasından dolayı oluştuğu görülebiliyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!