Soğuk Lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama

Kategori: Bilgi Bölümü / Güzellik - Bu yazı 87 kez okunduYorum Yazın
Soğuk Lipoliz yöntemi ile bölgesel zayıflama

Son zamanların en trend uygulamalarından birisi olan soğuk lipoliz uygulaması ile diyet ve spora rağmen veremediğiniz bölgesel kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz işlemi basitçe şu şekilde işler; uygulama yapılan bölge -8 dereceye kadar soğutularak, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin kalıcı olarak yok edilmesi sağlanır. Soğutma işlemi diğer dokular için sorun yaratmazlar ancak yağ hücreleri bu kadar soğuğa dayanamaz ve ölürler. Daha sonra ise tamamen doğal olarak (dolaşım ve boşaltım yoluyla) yavaş yavaş vücuttan atılırlar. Soğuk lipoliz işlemi bölgesel incelme sağladığı gibi aynı zamanda ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi de yarattığı için oldukça sevilen bir uygulamadır.

Soğuk lipoliz uygulamasının en güzel özelliklerinden birisi tek seanslık bir uygulama olmasıdır. Çok nadir olarak bazı kişilerde ikinci bir seans gerekmektedir. Soğuk lipoliz işlemi uygulanırken herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.

Soğuk Lipoliz Ne Zaman Etki Eder?

Soğuk lipoliz uygulaması yapıldıktan sonraki 3 gün gözle görülür değişim başlar ve artarak devam eder. Uygulamanın tam sonucu işe 3. Ayın sonunda alınır. Soğuk lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir. Basen, iç bacak, dış bacak, kollar, sırt bölgesi, karın ve hatta gıdı gibi bölgelerdeki kurtulamadığımız bölgesel yağlardan kurtulmak amaçlı uygulanan bir işlemdir.

Soğuk Lipoliz Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dondurularak yok edilen yağlar dolaşım ile vücuttan atıldığı için uygulama sonrası beslenme ve su tüketimi çok önemlidir. Uygulama sonrasında su tüketimi ile ilgili doktorunuzun önerilerine mutlaka uymalısınız. Aksi taktirde beklenen sonucu alamayabilirsiniz. İşlem esnasında herhangi bir acı hissedilmez ancak uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet görülebilir. Bu korkulacak bir durum değildir, birkaç gün içinde normale dönecektir.

Tek seans ile gözle görülür bir fark oluşur mu?

Beslenme ve su tüketimine dikkat eden kişilerde en az 1-2 beden incelme sağlanıyor. Ortalama olarak ise 2 – 11 cm arası incelme beklenir.

Dr. Saliha Sönmezateş ne diyor?


Soğuk lipoliz, bölgesel incelme de kullanılan en etkili uygulamalardan birisidir. Tüm çabalarınıza rağmen zayıflama sağlayamadığınız bölgesel yağlarınızdan soğuk lipoliz yöntemi ile hem hızlı hem de kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz uygulaması FDA onaylı bir uygulama olup, cerrahi olmayan bir bölgesel zayıflama yöntemidir.

Kaynak: http://www.drsaliha.com/soguk-lipoliz


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!