Sedatbiga ve Saç Tasarımları

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 6 kez okunduYorum Yazın
Sedatbiga ve Saç Tasarımları

 

Saç tasarımları ve saçlara uygulanan keratin kaynak denilince akla gelen en popüler isimlerden olan Sedat Biga saç kaynak hususunda Türkiye’de lider bir isimdir. 1990 yıllarda Türkiye’de saç kaynağı ve birçok farklı kaynak yöntemlerinin çok fazlaca gelişim gösteremediği yıllarda Sedat Biga bu anlamda bu işin öncülerindendir.

Dolayısıyla o dönemlerde birçok sanatçı ve modacıyla çalışmış olan Sedat Biga ünlü sanatçılarında saç kaynak işlemlerini yapmıştır

Sedat Biga ve Medikal Kaynak Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Öncelikle medikal kaynak çok ince saçlı kişilere yapılan kaynak türüdür. Bu kaynak genellikle ince telli, hassas ve kimyasal işlemlerden dolayı zarar görmüş saçlara uygulanan bir nevi tedavi amaçlı düşünülen kaynaklardandır. Fakat günümüzde kadınlar çok fazla saçlarına işlem uygulattıkları için saçları yıpranmakta ve kaynak yaptırmakta çareyi bulmaktadırlar.

Aynı zamanda firmada uygulanan saç kaynak tasarımları içinde en çok kullanılan kaynak türüdür. Özellikle kimyasal işlemlerden veya birtakım rahatsızlıklardan dolayı görülen saç dökülmelerinde yaşanan saçsızlık sorunu için uygulanan kaynaktır. Medikal kaynak isimi bu kaynak türünün iyileştirici etkisinden gelmektedir.

Mikro Keratin Saç Kaynağı Nasıl Yapılmaktadır?

Sedat Biga firmasının saç tasarımları arasında bulunan keratin destekli kaynak türü saçlara hiçbir zarar vermemektedir. En sağlıklı kaynak çeşididir. Doğal saçlardan oluşmaktadır. Bu kaynak türü çok kısa bir zamanda hazırlanabilir ve bu nedenle tercih sebebidir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!