Saç Yapıları Ve Bakımları

Kategori: Güzellik / Saç Bakımı - Bu yazı 1.173 kez okunduYorum Yazın
Saç Yapıları Ve Bakımları

Düz saç yapısına sahip bayanlar; genellikle saçlarınızın yağlanmasından şikâyet etmektesiniz. Bu şikâyetinizi giderebilmek için öncelikle günlük düzenli bir şekilde saç derinize kadar derinden temizleyici bir şampuan tercih ediniz. 7 Günde bir olmak üzere temizleyici özelliğe sahip jelleri kullanınız.

Kıvırcık saç yapısına sahip bayanlar; saçlarınızda çoğunlukla kuruluk sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için nemlendirici bir etkiye sahip şampuan ve saç kremi kullanınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç havlusu ile suyunu alınız ve akabinde saç yapınızın kalınlığına göre ortalama miktar 4-5 adet damladan oluşan parlaklık etki kazandıran silikon bazlı serumu uygulayınız. Bu işlemin devamında elinizle saçlarınızı açarak kurumasını bekleyiniz.

Dalgalı saç yapısına sahip bayanlar; parlaklık görünüme kazandıran bir şampuan ve saç kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınızın uçlarını geniş bir diş yapısına sahip tarak yardımıyla açarak uçlardan köklere kadar parlaklık etki kazandıracak olan silikon bazlı serumu spreyden sıkma şeklinde uygulayın ve devamında önüne bigo takılmış olan saç kurutma makinesi ile fön çekme işlemini yapınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!