SAÇ PROTEZİ NEDİR?

Kategori: Güzellik / Saç Bakımı - Bu yazı 28 kez okunduYorum Yazın
SAÇ PROTEZİ NEDİR?

Saç protezini açıklamadan önce insanoğlunun tarih boyunca saçsızlık sorunuyla mücadelesinden başlayabiliriz. Söz konusu mücadele gelişen tıp ve teknoloji ile  devam etmektedir.

Kellik neden oluşur?

Kellik,  insanlarda meydana gelen saç azalması ve saç kaybı olarak tanımlanabilir. Birden fazla nedeni olabilir. Nedenler  7 başlık altında basitçe açıklanabilir ; genetik, almış olduğumuz ilaçlar, stres, saça zararlı kozmetikler, demir, protein ve çinko eksiklikleri, ateşli hastalıklar ve anemi. Kellik çoğunlukla erkeklerde görülmesinin yanı sıra kadınlarda da ortaya çıkabilir. Geçici ya da sürekli, kısmi ya da tüm, yavaş ya da hızlı şekillerde gelişebilir.

Kelliğin Türleri ve Nedenleri vardır.

    Kelliğin en yaygın türü genellikle 18-50 yaş arası erkeklerde görülür. Yavaş bir gelişim gösterir ve alın üzerinden başlar. Hemen hemen tüm kafatası süreç içinde saçsız kalır. Bu tür kellikler, erkek hormonu ve kalıtım özelliklerine bağlanır. Kadın ve erkekte ortaklık gösteren kellik sebeplerinden biri de içsalgı bezleridir. Erkek saç dökülmesinde böbrek içsalgısı, kadında ise gebelik sonrası yaşanan geçici hormonal dengesizlik etkin  rol oynar. Ayrıca hipofiz ve tiroid hormonlarının sağlıklı çalışmaması da kelliğe neden olan faktörlerdendir.

Kelliğe sebep olan nedenler ; alopesi, kemoterapi saç dökülmesi, androgenetik saç dökülmesi, radyoterapi saç dökülmesi, kaza sonucu dökülmeler ve saçkıran olarak sıralanabilir.

Her saçlandırma yöntemi birbirinden farklı olduğu gibi saçsızlığa sebep olan faktörlerde göz önünde bulundurularak gerçekleşir.

Protez saç nedir?

Protez saç, uzmanlar tarafından, ölçüler alınarak gerçekleşen %100 insan saçı dokusundan geliştirilmiş, birtakım tekniklerle üretilen ve saçsız bölgelere, özel yapıştırıcılar ile yerleştirilip, şekillendirilen bir yöntemdir. Herhangi bir operasyona gerek duyulmadan gerçekleştirilen saç protezi, memnun kalınmadığı taktirde de tekrar ve farklı şekillerde uygulanması mümkün olan bir teknik. Problemsiz ve dayanıklı, sağlığa hiçbir zararı olmayan, hijyenik ve uygulama sonrası estetik bir görünümü garantileyen teknik,  hayat motivasyonunu da olumlu yönde etkilemektedir.

Protez Saç Nasıl Uygulanır?

  Protez saç uygulamasında 3 ana yol izlenir. Ölçülendirme, yerleştirme ve tasarım. Protez saç uygulamasının ilk ve en önemli aşaması ölçülendirmedir. Bu bir binanın temeli olarak düşünülebilecek aşama, uygulamanın başarısını da etkiler. Öncelikle başın üzerinde saç bulunmayan veya seyrek durumda bulunan saç bölgelerinin tespit edilmesiyle başlar. Yapı olarak kafa doğru  bir şekilde değerlendirildikten sonra, yüze en uygun alın çizgisi ve saçsız bölge çizimi ile çalışmaya başlanır. Bu bölgenin kişiye özel kalıbı çıkartıldıktan sonra saçın çıkış yönleri işaretlenir. Hastanın canlı saç örneğinden numune elde edilir. Saç imalatı için elde edilmiş tüm veriler detaylı bir biçimde bir araya  getirilir ve yurtdışına protez saç imalatı için gönderilir.

Yerleştirme uygulamanın ikinci aşamasını oluşturur. Saç protezi imal edilip, ulaştıktan sonraki aşama, önceden ölçüleri belirlenmiş olan kalıbı ve saçsız bölgeyi kapsayacak şekilde  başa yerleştirilir. Bu yerleştirmenin başarısı,  uzman kişinin yeterliliğinin yanı sıra kişinin kalınlık, uzunluk, renk, dalga boyu gibi saç cinsi özelliklerinin de iyi belirlenmesine bağlıdır.

Hair Hotel tüm bu işlemlerin uzman eller tarafından gerçekleştirilmesi için önemli bir adrestir. Konuyla ilgili tüm soruların cevaplanabileceği,  20 yıllık bir tecrübe biriktirmiş, değerli kurumlardan birisidir. Tüm bu uygulamanın güvenilir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi kişiye büyük bir rahatlık, güven ve destek sağlamaktadır. Aksi halde hayal edilen görüntüye kavuşamamanın yaratacağı hayal kırıklığı  kimsenin işine gelmeyeceği gibi yeni özgüven inşası da tamamlanamaz ve kişi zarar görür. Hair Hotel, saçsızlıkla mücadelenizde uzman kadrosu, teknik donanımı ve sizi ailenizde hissettirecek ekibiyle her zaman destek alabileceğiniz bir kurum olarak varlık göstermektedir. İletişim için : https://hairhotel.com.tr/blog/neden-protez-sac-protez-sac-nedir


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!