Saç Derisi Kaşıntısına Bitkisel Tedavi İle Çözüm

Kategori: Güzellik / Saç Bakımı - Bu yazı 1.498 kez okunduYorum Yazın
Saç Derisi Kaşıntısına Bitkisel Tedavi İle Çözüm

Saç derisi (kafa derisi) diye tabir ettiğimiz bölgedeki kaşıntılar genel itibariyle yanlış saç şampuanları kullanımı, jöle – saç spreyi – wax gibi saçlarınıza şekil verici kozmetik ürünlerin kuruyarak kalıntılarını bırakması veya normal olarak kafanızda yaşadığınız cilt – deri problemleri olarak bunların hepsi kaşıntıya sebebiyet vermektedir. Ve kaşırken tırnaklarınız arasındaki mikroplarda buralara yerleşerek sağlık yönünden ciddi durumlar yaratabilir. Tüm bunları kozmetik ürünlerle veya doktorunuza danışarak giderebilmeniz mümkündür. Fakat çoğu kimse bu duruma önem vermeyerek bu şekil uzun bir süre idare edebilir ama buda yanlış bir davranıştır. Sizleri bu sıkıntılardan kurtarabilmek adına uzmanların oluşturduğu bitkisel karışımları sizlere aktarmaktayız.

Saç Derisi (Kafa Derisi) Kaşıntılarına Bitkisel Tedavi İle Çözüm İçin Gereken Malzemeler;

Bir şişe elma sirkesi ve bir miktar ısırgan otu yaprakları gibi çok az sayıda malzemeler ile bu sorunu çözeceğiz.

Karışımı Hazırlama Aşamaları;

Bir şişe elma sirkesinin çeyreği kadarı tencere vasıtası ile kaynama derecesine tabi tutularak ısıtılır. Ardından tencereye ince kıyım şeklinde bir avuç kadar ısırgan otu yaprakları da eklenir. Demleme işlemini bitirdikten sonra soğuyana kadar süzünüz. Bu işlemden sonra saçlarınızı durularken elde ettiğimiz karışımımızı da dökerek parmaklarınız yardımıyla saç derinize (kafa derinize) masaj yaparak işlemi sonlandırınız.

Bu elma sirkesi ve ısırgan otu yapraklarıyla elde edilen bitkisel tedavi yöntemi ile kısa sürede sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!