Profesyonel Saç Ekimi Aşamaları

Kategori: Saç Bakımı - Bu yazı 1.855 kez okunduYorum Yazın
Profesyonel Saç Ekimi Aşamaları

 

Günümüz saç dökülmesi sorunlarından tamamen kurtulmak adına saç ekimi aşamalarına kesintisiz dahil olmanız gerekmektedir.

Günümüzde belki de pek çok erkeğin ortak korkusudur saç dökülmeleri. Özellikle de, 30’ lu yaşlardan sonra kendisini çok daha fazla göstermeye başlayan kellik belirtileri, pek çoğunun genetik bir yapı düşüncesinin aksine, tamamen saç derisi ile alakalı bir sıkıntıdır. Öyle ki, gündelik hayat içerisinde birbirinden farklı toz, kir ve dış etmenlere maruz kalan saç derisi, belli bir zamandan sonra nefes alma işlemlerini yavaşlatır. Bu noktadan itibaren de derinin gözenekleri pek çok bakteri ve mikropla dolmaya başlar. Tüm bu aşamalar istikametinde de saç dökülmeleri ile kellik belirtileri kendisini çok daha belli etmeye başlar. Kellikten kurtulabilmek adına ise, reklamlarda sunulan krem, şampuan ya da kimyasal ürünlerden mutlaka uzak durmanız gerekmektedir. Zira, bu ürünlerin sizlere faydasından çok, büyük zararları olacaktır. Bu sebepten dolayı da, dökülen saçlarınızı geri kazanabilmek adına, güvenilir bir saç ekimi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saç dökülmesi aşamaları ya da sonrasında sistemli bir sağlık işleyişi dahilinde yararlanabileceğiniz saç ekimi hizmetleri, sizlere kaybettiğiniz saçları geri kazanabilmeniz adına referanslar sağlamaya çalışmaktadır. Bu referanslar dahilinde de tamamen siteril ve en az 4 kişilik ekipler eşliğinde saç ekimi hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu hizmetlerin ise sizlere anında bir geri dönüşle sonuçlanacağını düşünmek biraz hata olabilir. Nitekim, saç ekimi sonrası belli bir süre dahilinde sabır içerisinde beklemeniz gerekmektedir. Tabi bu bekleyişe geçmeden önce, birbirinden farklı saç ekimi faaliyetleri ve yöntemleri sayesinde saç derisine mükemmel bir etki sunulmaktadır. Bu etki dahilinde saç ekimi sonrası na ulaşmadan bir takım önemli aşamalardan geçmek zorundasınız.

Saç Ekimi Evreleri

Günümüz saç dökülmesi sorunlarından tamamen kurtulmak adına saç ekimi aşamalarına kesintisiz dahil olmanız gerekmektedir. Bu aşamaları da numaralandırarak şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Aşama: Bu aşamada fotoğraflarınız alınarak saç derinizin ana yüzeyi tespit edilmektedir. Daha sonra da özel tıraş makineleri ile mevcut kalan saçlar tamamen tıraş edilerek yapılacak lokal anestezi için hazırlanır.
  2. Aşama: Verici bölgeden kullanılacak saç kökleri elde edilir. Yaklaşık 3 ya da 4 saati bulabilecek bu aşama esnasında, saç kökleri saç ekim robotları ile sıra sıra tespit edilerek alınır. Bu alım aşamasında da ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır.
  3. Aşama: Alınan saç köklerinin ekildiği aşamadır. Bu aşama saç ekiminin son bölümü olduğundan dolayı da, sizlerin sabırlı bir bekleyişler elde edebileceğiniz saçların sıkıntısız bir şekilde saç derilerinize entegre edilmesi ile ilerlemektedir. Bu aşamalarda da saç köklerinin derinlik hesaplamaları büyük bir titizlikle gerçekleşmektedir.

Tüm bu aşamaların akabinde, saç derisine yepyeni hücreler kazandırmakta olan uzmanlar, mevcut gözeneklerin açılması ile saç ekimi sonrası gerçekleşen uzama evrelerinin yeniden can bulmasını amaçlamaktadır. Genel bir açıdan ele aldığımız zaman saçlarınızın yeniden çıkma ihtimali saç ekimi hizmetleri sayesinde mümkün kılınabilir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!