ONLİNE TERAPİ NEDİR?

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 8 kez okunduYorum Yazın
ONLİNE TERAPİ NEDİR?

 

Online terapi profesyonel ruh sağlığı hizmetinin internet üzerinden yapıldığı bir tür işlemdir. İnternet üzerinde diğer isimleri; e-terapi, online psikolog ve e-danışmanlıktır. Bu görüşmeler sesli, anlık mesajlaşarak, videolu görüşme ya da canlı görüşme ile sağlanmaktadır. Hasta ve terapist arasında ki bu bağ sanala uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. İletişimin yeni hali olan bu online terapi sayesinde evden dışarı çıkmak istemediğiniz lakin birisiyle uzun uzun konuşmak istiyorsanız online terapi size yardımcı olacaktır. Neredeyse Türkiye’nin en iyi terapistleri ile görüntülü konuşabilirsiniz. Bu sayede hem bedeniniz rahatlayacak hem de evden dışarı çıkmadan kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Online terapi günümüz teknolojilerine uygun olarak tasarlanmıştır.

ONLİNE TERAPİ FAYDALARI NELERDİR?

Online terapi yapan psikologlar sizleri ruhunuzu dinlendirmek adına çok iyi gelecektir. Peki niye online terapi yapan psikologlar seçmeliyiz? Gelin isterseniz şimdi de bunu açıklayalım.

  • Ulaşım sorununuz olmayacaktır. Bu sayede kırsal kesimlerde yaşayan insanlar bile uzun yollar çekmeyecek terapistleri ile uzaklıkları bir tık kadar yakın olacaktır.
  • Engelli insanlarımız için faydası vardır. Bir terapistin yanına gitmek o merdivenleri çıkmak engelli kardeşlerimiz için çok zor olmaktadır. Online terapi sayesinde oturdukları yerden terapi olabileceklerdir.
  • Normal terapistler sizlere uygun olduğu saati verir. Online terapi de ise terapist müsait olduğunda bağlanabilirsiniz.
  • Yabancılar ile yüz yüze gelince zorluk çekebilir utanabilirsiniz. Online terapi sayesinde terapistiniz için mesajlaşma seçeneği olduğundan dolayı çok rahat olacaksınız.

ONLİNE PSİKOLOG NEDİR?

Online psikolog normal psikologların sanal da görüşüldüğü versiyonudur. Online psikolog ile arayarak mesajlaşarak ya da görüntülü sohbet ederek sorunlarınızı anlatabilmektesiniz. Evinizden çıkmayarak ulaşım zorluğu çekmeden direk görüşebileceğiniz psikologlar ile kendinizi daha rahat ve daha mutlu hissedeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Online psikolog uygulaması sayesinde randevu almak ya da sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız. Seçtiğiniz psikolog müsaitse direk bağlanabilir konuşabilirsiniz. Günümüz teknolojisin de herkesin en çok kullandığı bu yöntem ile aynı zaman da hastanelerde ki yığılmaların da önüne geçilmiştir. Daha detaylı bilgi ve sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!