Microblading Nedir

Kategori: Güzellik - Bu yazı 23 kez okunduYorum Yazın
Microblading Nedir

Son yıllarda Microblading kelimesini çok sık duyuyoruz. Kabaca, kaş tasarımı ve kalıcı kaş uygulaması olarak tanımlanabilecek olan Microblading, kaşlarından memnun olmayan kadınlar için bir kurtarıcı oldu. Deri altına boya enjekte edilerek yapılan kalıcı kaş uygulaması, kaşlarda oluşan seyrelmeler, dağınık kaş görünümünün düzeltilmek istenmesi gibi durumlarda başvurulan bir yöntem.

Kaşlar, yüz ifadesini belirleme özellikleri sebebiyle herkes için çok önemlidir. Kaşların bakımında ve şekillendirilmesinde yapılan hatalar sebebiyle kaş bozuklukları kişilerin tüm ifadesini bozabiliyor. Bu durumun, kişilerde özgüven problemi, kendiyle barışık olmama gibi çeşitli psikolojik problemlere dahi sebep olduğu görülüyor.

Microblading yönteminin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde, kaş şekillendirmesinde kullanılan yöntemler arasında kaş kalemleri, kaş farları, kaş maskaraları gibi kozmetik ürün uygulamaları vardı. Fakat bu uygulamaların her makyajda yinelenmesi gerektiği gibi her defasında aynı ve simetrik kaş görüntüsünü yakalamak da pek mümkün olmuyordu. Pek çok kişinin ortak problemine kalıcı kaş uygulaması ile çözüm bulundu.

Microblading Nerede Yapılır

Kalıcı kaş uygulaması, günümüzde içlerinde benim de olduğum çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Benim için uygulamada en önemli olan şey kaşlarımın uygulama sonrasında doğal gözükmesiydi. Yaptığım araştırmalar neticesinde uygulamanın tekniği itibari ile doğallığı garantilediğini gördüm. Nişantaşı Microblading merkezlerini araştırarak alanında uzman olan Şeyda Söyler’le tanıştım.

Konu güzellik olunca kendimi güven içinde teslim edeceğim kişinin enerjisi benim için çok önemlidir. Güler yüzü, pozitif bakışı, bitmek bilmez enerjisi ile endişemi alıp götüren Şeyda Söyler ve ekibi, işlerini profesyonelce yapıyor. Ferah ve hijyenik salonu, güler yüzlü ekibi ile kaş uygulaması, protez tırnak, kalıcı oje, ipek kirpik ve daha pek çok güzellik hizmetini bir arada sunuyor.

Microblading Uygulaması Kimlere Yapılır

Kaş telleri ve kaş yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimi kaşlar sık ve düzgün görünümlü olurken kimisi dağınık ve seyrek olabiliyor. Kimileri ise düzgün ve toplu gözükmesine rağmen ince telli olduğu için belirgin olmayabiliyor. tüm bu problemlere çözüm olan Microblading yöntemi, kemoterapi gören hastalar dışında herkese uygulanabilir. Uzmanlık ve deneyim gerektiren bu işlemin, gelişi güzel yerlerde yapılmasını ise cilt uzmanları asla önermiyor. Bunun yanı sıra işlem kalıcı olduğu için, işlemin neticesinden emin olamayan, kendine güvenemeyen kişilerin de iyice düşündükten sonra uygulama yaptırmaları gerekiyor.

Yanlış uygulamalar sonrasında çeşitli komplikasyonlar oluşması ihtimali olduğu için Şeyda Söyler gibi alanında uzman, hijyene dikkat eden profesyonelleri tercih etmelisiniz.

Microblading İşlem Adımları

  • Yüz ve kaş analizini yapılması
  • Yüze ve kaşların doğal yapısına uyumlu yeni kaş şeklinin belirlenerek geçici olarak çizilmesi
  • Onay alındıktan sonra bölgesel anestezi kremi uygulanması
  • Özel Microblading uygulama kalemi ile kaş tellerinin çizilerek deri altına boya enjekte edilmesi
  • Kaşlarda biriken fazla boyanın silinmesi.

 

 

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!