KURUMSAL SEO ÇALIŞMALARI

Kategori: Bilgi Bölümü / Güzellik - Bu yazı 26 kez okunduYorum Yazın
KURUMSAL SEO ÇALIŞMALARI

Firmalar yıllar yılı büyük zahmetlerle oluşturdukları vizyon ve markalarını korumak, daha da ileriye taşımak ve herkesçe bilinirliğini arttırmak için çağın gereksinimleri doğrultusunda akıllı ve etkileyici kurumsal seo çalışmaları yürüterek rakiplerine fark atıp dev kitlelere ulaşmayı amaçlar. Peki, nedir bu akıllı ve etkileyici kurumsal seo çalışmaları?

Öncelikle; dijital dünyadaki ikametini belirlemek ve bu adresten hedeflenen kitleye seslenebilmek, mal ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla firmaya ait bir web sitesi tasarımı oluşturacaklardır. Ancak öyle sıradan bir web sayfası değil, gereksiz bilgi ve görsellerden uzak, sadece faaliyet alanını ilgilendiren özgün içeriklerden oluşan ve elbette ki kullanıcının ilgisini çeken bir tasarımla dizayn edilmesi gerekir. web sayfasının tasarımı sonrasında da sıra arama motorlarında en üst sıralarda yer alarak kullanıcılarla buluşma noktasında seo çalışmalarına gelmektedir.

Seo çalışmaları; sitelerin google gibi arama motoru optimizasyonlarında hatrı sayılır sıralamaya girebilmeleri açısından içerikler üzerinde yapılan bir takım çalışmalardan ibarettir. Kurumsal seo ( detaylı bilgi almak için https://kolaypazarlama.net/kurumsal-seo/ ), bu işlemlerin kurumsal firmaların sayfaları üzerindeki seo analizi ve çalışmalarını kapsamaktadır.

Kurumsal seo çalışmaları, pek çok kurumsal firma bünyesinde bulunan pr departmanlarınca yürütülse de yine de yeterli olmayabiliyor.  Bunun içinde pek çok firma işi şansa bırakmamak adına seo uzmanları veya bu uzmanların bir arada çalıştığı ajanslarla çalışmaktadırlar. Seo uzmanları, ilk etapta anlaştıkları firmaların faaliyet alanlarını, hedef kitlesini ve ihtiyaçlarını tespit ettikten sonra, resmi web sayfalarında ki yazılı ve görsel içerikler ile site tasarımının seo uygunluğunu analiz eder ve bu doğrultuda bir yol haritası belirler. Bu kadarla kalmıyor tabii ki, birde site dışı seo analizi var ki burada önemli olan site içine gelen linklerin tespitidir. Yani, baclinklerin siteye zarar veya yarar getirisini öngörerek gerekli ayrıştırma işleminin yapılmasıdır. Seo uzmanı, siteye yarar sağlayacak backlink temini sağlayarak işe yaramayan, hatta firma prestijine ve markaya zarar verecek linkleri site dışı seo çalışması ile tespit ederek imha edecek ve aylık veya haftalık rapor düzenleyecektir.

Kurumsal seo çalışmalarını özetleyecek olursak; seo uzmanlarınca, site iç – dış seo analizi, rakip analizi, içerik üretme, içerik analizleri, backlink işlemleri, raporlama şeklinde sıralayabiliriz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!