Kürtaj Nedir

Kategori: Hamilelik / Saglık - Bu yazı 83 kez okunduYorum Yazın
Kürtaj Nedir

Sağlığımız her şeyden önce geldiği gibi en önemli yapı taşlarındandır. Kaliteli ve oldukça konforlu bir yaşam istiyorsanız bunun için öncelikle sağlık konusunu kesinlikle yabana atmamalısınız. Toplumumuzda oldukça yaygın olan durumlar arasında şüphesiz doktorlara gitmemek vardır. Yani bir kişi ancak ayağa kalkamayacak duruma geldiğinde kendiliğinden doktorlara başvurmaktadır. Birçok sinsi hastalıkların saptanamaması da bundan kaynaklanmakta ve geç kalındığı için de tıbbi yetersizliklerle karşılaşılmaktadır. Düzenli olarak kontrollerinizi yaptırmak ve her yıl mutlaka check up yaptırılmalıdır. Sağlık konusunda erken teşhisin oldukça önemli olduğu da unutulmamalıdır. Bu önemli ayrıntıların yanında sağlığınızı korumak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için de bazı doğal yöntemlerden faydalanabilir ve sağlığınız için en yararlı birçok yöntemi de Sağlık Adresi ile bulabilirsiniz. Saglikadresi.com sitesinde beslenme ve vücut egzersizleri ile ilgili birçok faydalı yöntem ve makalelere de oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sağlık hususu gebelikte de son derece önemlidir. Bu defa sadece sizin sağlığınız değil, karnınızdaki minicik bebeğinizin sağlığı da sizi ilgilendirmektedir. Çok özel ve güzel duygu olan annelik herkesin yaşamak istediği yegane bir durumdur. Fakat bazı hamile kadınlar kürtaj işlemi ile gebeliklerini sonlandırırlar. Öncelikle kürtaj nedir? sorusunu yanıtlayalım. Halk arasında yaygın olarak bilinen adıyla bebek aldırma ve hamileliği sonlandırma işlemidir. Kimileri bunu çeşitli nedenlerle istemediğinden yaptırır, kimileri ise bebek anomalilerinden kaynaklanan durumlarda mecbur kalarak yaptırmaktadır. Bu işlemin de bazı prosedürleri bulunmakla beraber  7 haftadan sonra kürtaj yapılmamaktadır. Yasalar ile belirlenen bu 5 ile 7 hafta arasında kürtaj yapılabilmektedir. Tabii bu işlem uzman doktorlar tarafından yapılmalı ve yasal olmayan yerlerde kendi sağlığınızı da riske atmamalısınız.

Kişilerin merak ettiği diğer bir konu ise küretej nedir? sorusudur. Küretaj kürtaj ile birbirine benzese de bazı farklılıkları vardır. Sadece bebek aldırma işlemi değil, rahim içinden parça alınması ya da bazı materyallerin temizlenmesi için kullanılan yöntemdir. Yine bu yöntem de 5 ile 7 haftaları arasında uygulanmaktadır.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!