KINA ORGANİZASYONU

Kategori: Güzellik - Bu yazı 12 kez okunduYorum Yazın
KINA ORGANİZASYONU

Hepimiz kına gecesi denildiğinde az çok neler olması gerektiğini biliriz ancak akılda kalıcı ve insanların beğenebileceği unutulmaz kına gecesi yapabilmekte herkese nasip olmayacak bir şeydir. Kına gecesini kendi başınıza organize ettiğiniz zaman ister istemez bazı şeyleri ya unutur, ya es geçer ya da olup olmaması gerektiğine karar vermezsiniz. İşte bunun içinde mutlaka bu işi bilen profesyonellerden yardım almak her zaman en doğru ve mantıklı çözümdür. Çünkü organizasyon firmaları bu işi yaparken nasıl olması gerektiğini çok iyi bilirler.

Herkesin hayatında sadece bir kez kına gecesi olur. Bazıları ikinci kez yapıyor olsa da ilkin verdiği heyecan her zaman ağır basmıştır. Bunun için kına organizasyonu ne kadar kusursuz olursa akılda kalıcılığı da o kadar fazla olacaktır. İsterseniz biz de kına gecesi organizasyonu nasıl yapılır? Bunun yanıtını vererek başlayalım.

Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Adından da anlaşılacağı gibi bu organizasyonun en can alıcı noktası kına seremonisidir. Çünkü duygusaldır ve heyecanıdır. Kına bir türlü eşliğinde yakılır ve genç kızlar gelinin başında toplanır. gelin ise bir sandalye üzerinde ve başında kırmızı duvağıyla oturur. Eline kınanın yakılması için ise bir aile büyüğünün olması şarttır. Bizim için mükemmel olan bu gelenek yıllardır kusursuz bir şekilde devam eder. Ancak klasiğin dışında olan bölüm ise bu seremoni öncesinde ve sonrasında yaşanacak olan eğlence bölümüdür. Çünkü öncesinde ve sonrasında mutlaka heyecanın da tavan yapmış olması gerekiyor. Kına gelin için hüzün erkek için ise belki de hiçbir şey ifade etmeyecek olan bir duygudur. Ancak gelin için özel olan bugünün de altının çizilmesi çok önemlidir.

Kına gecesinde organizasyonun eksiksiz olması kullanılacak olan malzemelerin ve ihtiyaçların kusursuz ve belli bir plan dahilinde gerçekleşmesi gerekir. Kına bir konsept dahilinde yapılacaksa o zaman etrafınızdaki ve üzerinizdeki her şeyin de anlamına uygun olması şarttır. Bu özel gece sadece size özel değil her davetli içinde unutulmaz bir anı bırakması gerekiyor.  Bunun içinde organizeyi en iyi şekilde yapmak gerekiyor.

Kına Gecesi Mekanı Nasıl Seçilir?

Organizasyonu üstlenen şirket mekanın seçimini konsepte uygun yapabileceği gibi sizin bulduğunuz bir mekana göre de konsept oluşturulabilir. Burada profesyonel bir gözle bakabilmek ise önemlidir. Gelinin nereden geldiği, hangi müzikle içeri girdiği, kına yakılırken neler söylenecek hangi müzik çalınacak. Davetliler için ekstra bir düzenleme yapılmış mı? Gelinin nedimeleri var mı varsa onlar ne giyecek gibi her türlü ayrıntı mutlaka iyi bir kına organizasyon firması tarafından seçilmelidir. Kına için seçilecek olan mekan konsepte göre belirlendiğinde etki çok daha yüksek olacaktır. Örneğin kapalı bir mekan mı seçilecek yoksa bir kır mekanı mı? Konseptin kararının verilmesinin ardından organizasyon profesyonellerin işidir.

Kına Organizasyonu için : https://www.asirkinaorganizasyonu.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!