Kilitli Torba Ambalaj Firması – Ambalajın Avantajları

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 49 kez okunduYorum Yazın
Kilitli Torba Ambalaj Firması – Ambalajın Avantajları

Eklenme: 19/06/2018

Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan kilitli torba çoğu zaman aktariye ürünlerinin ambalajlanmasında kullanılmaktadır. Harici olarak kuruyemiş, kahve, kurutulmuş meyveler ve bazı sebzeler için ambalaj malzemesi olarak tercih edilmektedir. Kilitli poşet olarak da adlandırılan bu malzemeler gıdalardaki tazeliği koruma özelliği ile dikkat çekerken aynı zamanda kolay kullanım, pratiklik için üretici firmaların ve tüketicilerin işini kolaylaştırmaktadır.

Gıda üreticilerinin elde ettikleri ürünlerin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde satabilmesi için ambalaj üzerindeki reklamların önemi de bir hayli yüksek olduğundan dolayı kilitli torbalar ağırlıklı olarak üzerlerinde reklam barındırmaktadırlar. Baskılı Doypack ile bu reklamların sadeliği veya yerleşimi tamamen firmanın inisiyatifine göre şekilleniyor olsa da daha iyi bir reklam için bu torbalara ihtiyaç duydukları bilinmektedir.  Buradan çıkacak sonuç ise ürünün satışını hızlandırırken, müşterinin de ürün hakkında detayları öğrenmesi ve malzemeyi kolay kullanım için tercih etmesidir.

Kilitli Torbanın Sunduğu Avantajlar

Sadece gıda üzerine değil sanayi sektöründe bile kilitli torba ambalaj tercih edildiği gerçeğini unutmamak gerekiyor. Baskılı, baskısız ya da fermuarlı olarak elde edilebilen bu torbalar sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Kaliteli malzemeler kullanılarak birçok üretici firmanın ürününü kolay bir şekilde pazarlaması sağlanabilmektedir.  Sunduğu avantaj ise ürünlerinizin daha çok müşteriye ulaşmasını sağlarken üzerine baskı yapılmasının verdiği avantaj ile ürünleriniz hakkında daha çok detaya yer verebilmektesiniz.

Özellikle gıda ürünlerinin çabuk bozulma gibi süreçleri düşünüldüğü zaman kilitli torba büyük ölçüde gıdaların tazeliğini koruma özelliğine sahiptir. Örneğin; satın alınan bir kuruyemişin bir kısmı tüketildiğinde kilitli olmanın avantajı ile tekrar poşeti kilitleyebilir ve aynı tazeliğini bir sonraki tüketim için kullanılması ilk günkü gibi tazeliği ile elinizin altında bulunur.

Kilitli torbalar aynı zamanda ayakta kalabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik ile torba içerisindeki ürünler rahat bir şekilde istenilen bir noktaya koyulabilir ve düzensiz görünümün önüne geçilmiş olur. Kraft pencereli Doypack özelliği ile kuru gıdaların ambalaj üzerinden pencere içerisinden görülmesi sağlanır.

Birçok markette, AVM’de satışa sunulan gıda ürünlerinin veya diğer sektörlerde yer alan ürünler için tercih edilen bu kilitli poşetler hem firmaların, hem de tüketicilerin işini bir hayli kolaylaştırdığı için sizlerin de tercihi olabilir.

Kaynak: https://eskaambalaj.com/urunler/kilitli-poset/

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!