Karma ve Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 12 kez okunduYorum Yazın
Karma ve Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı ya da karma cilde sahipseniz cilt bakımının çok zor olduğunu düşünmeyin.  Doğru hamlelerle ve doğru malzemelerin kullanımı sayesinde siz de mükemmel bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Karma  ve yağlı cilde sahip olanların yaşadıkları en büyük problem ciltteki sebum fazlasıdır. Bu nedenle uygulayacağınız cilt bakımının temelinde mutlaka temizlik olmalı! Cilt temizliğini düzenli olarak yapmanız durumunda siz de mükemmel bir cilt görünümüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Öncelikle ciltteki gözenekleri derinlemesine temizleyen bir temizleyici jel ya da tonik kullanmanız gerekiyor.  Böylelikle sadece yağ ve kirden değil cildinizin ölü hücrelerden de  temizlenmesini sağlamış olacaksınız. Böylelikle bir süre sonrasında cildinizin daha duru bir görünüm sergilediğini siz de fark edebilirsiniz. Cilt  bakımının ikinci adımı ise nemlendirmedir. İşte bu nokta aynı zamanda en çok hata yapılan unsur oluyor. Karma ya da yağlı cilde sahip olanların nemlendirici ürün kullanımına gerek olmadığı düşünülür. Oysa aksine bu cilt yapısına sahip olanların da düzenli olarak nemlendirici kullanması gerekiyor.

Ancak tercih edilen nemlendirici kremin aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırma etkisinin olması da büyük önem taşıyor. Bu noktada devreye  tamamen doğal bileşenler kullanarak cilt bakım ürünleri formüle eden Yves Rocher markası giriyor. Bu marka tarafından hazırlanan gözenek sıkılaştırıcı nemlendirici krem cilt bakımının en kolay şekilde yapılmasını sağlayabiliyor. Karma ve yağlı ciltler için özel olarak formüle edilmiş olması  nedeniyle gönül rahatlığı ile her gün düzenli olarak kullanılabilir. Cilt tarafından hızla emilen ve aynı zamanda üzerine makyajda yapılabilen krem ciltte yağlı bir his bırakmıyor. Bu nedenle nemlendirme aşamasında güvenle tercih edebileceğiniz krem çeşitlerinden biri olduğunu belirtebiliriz.

Şayet cildinizde aşırı yağlanma varsa markanın ürün serisi içerisinde yer alan matlaştırıcı kil çeşitleri gibi ürünlere yönelebilirsiniz. Böylelikle cildinizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamış olacaksınız. Bu ürünleri incelemek için Yves Rocher internet sitesini hemen şimdi ziyaret edebilirsiniz. Makul fiyatlar  eşliğinde online olarak sipariş verebiliriz ve böylelikle seçtiğiniz ürünlerin  kısa zamanda size ulaşmasını hemen sağlayabilirsiniz. Markanın sitesinde bu cilt yapısına uygun ürünlerin bulunduğu özel seri de bulunuyor, mutlaka göz atın!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!