H100 Aşısı

Kategori: Saglık - Bu yazı 16 kez okunduYorum Yazın
H100 Aşısı

H100 Aşısı hyalüronik asit aşısıdır. ; estetik merkezlerinde gençleştirme işlemlerinden biridir. Yaşa bağlı olarak derideki nem kaybının toparlanmasında, kuru ciltlerin canlandırılmasında, sarkma kırışıklık olan bölgelerin sıkılaştırılmasında kullanılan yöntemlerden biridir. Her yaştaki kişilere uygulanabilir. Ancak uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması sonuçları bakımından son derece önemlidir.

H100 Aşısı Hangi Sıklıkla Uygulanmalıdır?

H100 aşısı ciltteki deformasyonun durumuna bağlı olarak doktor veya uzman kişilerin incelemeleri sonucunda kaç seans yapılacağına karar verilir. Cildin kuruluğu ve nem kapasitesi bu konuda bilgi vericidir. Fazla deformasyon olmayan ve genç kişilerde 2 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında en az 15 gün en fazla 21 gün aralık bulunmalıdır. Orta yaş ve biraz üzeri ciltlerde 2 veya 3 seans uygulanmaktadır. Bu seans aralıkları da aynı şekilde 15 gün ile 21 gün aralığında yapılmaktadır. Daha yaşlı ve deformasyonu fazla ciltlerde ise, 3 ile 5 seans yapılmaktadır. Bu seanslar ise en az 7 gün en fazla 15 gün aralıklarla uygulanmaktadır.

H100 Aşısı Hangi Durumlarda Kullanılır?

H100 aşısı içeriğinde hyaluronik asit ve etken maddesi şeker alkolü olan mannitol bulunur.  Mannitol en güçlü antioksidanlardan biridir. Mannitol hyaluronik asitle birlikte kullanıldığında hyaluronik dokuda uzun süre kalmasını ve etkisini arttıran özelliğe sahiptir. Mannitol ayrıca diüretik etkisi olduğundan vücutta bulunan ödemleri çözmeye yardımcı olur.

Gençlik Aşısı  H100

Gençlik aşısı olarak da bilinen H100 aşısı ciltteki yaşlanma etkilerini ortadan kaldırdığı gibi gençleştirici olarak da kullanılır. H100 Gençlik Aşısı,  uygulamasında yoğun olarak anti-aging etki bulunur. Anti-aging etki cildin yaşlanmasını önler. H100 aşısı içeriğinde ayrıca, vitamin, mineral ve amino asitler bulunur. H-100 aşısı yani gençlik Aşısı, yaşlanmayı geciktirici etkisi,  kırışıklık ve sarkmalar, gevşek ciltlerin tedavisinde kullanılan bir tedavidir. Hyalüronik Asit tek başına cilde aydınlık ve nem sağlarken, cildin elastikiyetini geri getirir ve cilde canlılık veren bir tedavi yöntemidir. H100 aşısı cilde direk enjeksiyon uygulaması biçiminde verilmektedir. Tedavi sonunda cilt kaybettiği kolageni tekrar oluşturmaya başlar. Ciltte yarattığı gençlik etkisi ve yaşlanma geciktirici özelliği ile H 100 aşısı gençlik aşısı olarak bilinmektedir. H100 yani gençlik aşısı yüz, boyun, eller ve dekolte bölgesine uygulanarak ciddi anlamda gençlik sağlamaktadır.

Ne kadar Süre Yaptırmalıyım?

-Derinizdeki şikayete göre uygulama sıklığı ve süresi, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir

  • Genç ciltler          : 2 Seans     (14 – 21 gün)
  • Orta yaşlı ciltler  : 2-3 Seans  (14 – 21 gün)
  • Yıpranmış ciltler : 3-5 Seans  (07 – 14 gün)

Ev Kullanımı İçin Uygun mudur?

Hayır, ev kullanımı için uygun değildir. Sadece profesyonel uygulamalarda kullanılır.

Kimler Yaptırmamalı?

Yüz – Boyun – Gıdı – El üzeri bölgesinde herhangi bir deri hastalığı olanlar, mevcut rahatsızlıkları geçene kadar yaptırmamalıdır.

Eklenme : 05/08/2019


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!