GÜZELLİK UYGULAMALARI

Kategori: Güzellik - Bu yazı 13 kez okunduYorum Yazın
GÜZELLİK UYGULAMALARI

Her geçen gün güzellik uygulamalarına ilgi biraz daha artıyor. Bunda son teknolojik ürünlerin kullanılması ağrısız ve mükemmel sonuç alınması da büyük bir etkendir. Güzellik uygulamaları kişiye birçok olumlu katkı sağlıyor. İşlem sonrası kısa sürede hayatına dönebiliyor. İşlemler doğru yapıldığında mükemmel sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu da hastaya psikolojik olarak olumlu katkı sağlıyor. Burada önemli dikkat edilmesi gereken işlem sonrası herhangi bir sağlık problemi yaşamamak adına doğru ekipman ve iyi doktorlar eşliğinde yapılmasıdır.

H100 Aşısı

Güzellik uygulamaları arasında en çok tercih edilen işlemlerden biriside H100 aşısıdır. H100 Aşısı Yaş ilerledikçe oluşan ciltte oluşan nem kaybı ve yaşlanma belirtilerini engelleyen iyileştiren bir uygulama çeşididir. Cildin ihtiyacı olan nemi sıkılaşma yı B vitaminleri sağlamaktadır işlemde kullanılan içerik sayesinde cilt dokusunun daha kaliteli olmasını cildi sıkı tutarak tamir edilmesini ve sarkmasını engellemektedir. Dolayısıyla Bu işlem sonucu kaliteli bir yaşama sahip olup cilt nemlenir ömrü uzar ve kırışıklıklar azalır. En merak edilen sorulardan bir tanesi de bu işlemin kaç kere yapılması gerektiğidir buna önceden kesin bir cevap vermek yanlış olacaktır. Çünkü her hastanın kendine ait bir cilt yapısı bulunmaktadır uzman kontrolünde gerçekleştirilen görüşmeler sonucu kişiye kaç seans bu işlemi gerçekleştirmesi gerektiği bilgisi verilir. Bazı hastalarda 1 seans yeterli olurken bazı hastalarda 3 veya 4 seans gerekmektedir. Dolayısıyla bu işlem vücut yapısına göre değişiklik gösterir.

Hyaluronik Asit dokulara canlılık ve gençlik veren bir maddedir. Belli bir yaştan sonra azalır ve vücut üretmemeye başlar. Bu durum ise yaşlılığı beraberinde getirir. H100 aşısı hiyaluronik asitin ömrünü uzatmaya ve etkinliğini devam ettirmesine yardımcı olur.  Cildi sıkılaştırır, çizgileri giderir ve cildi eski elastikiyetine kavuşturur. Uygulanmaya başladığı andan itibaren hücrelerin kendini yenilemesini sağlar, yaşlanmayı geciktirir ve yavaşlatır. Kas dokusuna direk etki sağlar ve kas dokusunu destekler. Böylelikle sarkmalar azalır ve cilt eski diriliğine yeniden kavuşur. Cildin nemini tutar ve cildi nemlendirerek dokuların kendini onarmasına yardımcı olur.

Dudak Dolgusu

Güzellik uygulamaları arasında son dönemin en popüler uygulamasıdır. Dudak dolgusu en basit açıklama ile ince dudak yapısına sahip olanlara kalın dudak yapısı sağlamaktadır. Bu işlem oldukça basit olup kişiye ağrı sızı ve hayatına devam etme gibi bir engel sunmaz. Bu işlemde önemli olan birçok güzellik uygulamasında olduğu gibi kullanılan malzemenin kaliteli olmasıdır. Uygulamada uzmanın yaptığı inceleme sonucu yüz yapısı dikkate alınarak işlem yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde 100’ün doğal yapısını bozarak çirkin bir görüntü oluşacaktır. Bu yüzden işlemin yapılan merkezin oldukça profesyonel ve gerçekten işinde en iyisi olması gerekir. İşlemin süresi en fazla 30 dakikadır. İşlem sırasında sürülen anestezik krem ile kişinin acı hissetmesi engellenir. Doktor tarafından daha önceden belirlenen yerlere iğne ile madde aktarılır.

Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

İnsan vücudunda yaşlanmaya bağlı olarak zamanla su kayıpları meydana gelir. Bu kayıplar da cilt üzerinde büzüşmelere neden olur. Dudak dolgusu uygulamaları, bu kötü görünümleri düzeltmek için tercih edilen uygulamalardır. Cilt üzerinde herhangi bir deri problemi yaşayan, uçuk problemi olan ve hamile olan bayanlar haricinde her bireyde rahatlıkla uygulanabilen bir operasyondur.

Çene Dolgusu

Güzellik uygulamaları içerisinde son dönemlerde simetrik bir görünüm için tercih edilen bir uygulamadır. Çenedeki bozuklukları ya da çenenin büyüklüğü veya küçüklüğünden oluşan kötü görüntüyü düzeltmeyi yarayan bir uygulamadır. Şunu söylemekte fayda var ki çene yapısının kuvvetli olması ve göze batması güçlü bir kişiliği çekiciliği ve diriliği temsil eder. Dolayısıyla çene dolgusu oldukça önemli ve uzman Doktor kontrolünde yapılan incelemeler sonucu en uygun oranlarda yapılmalıdır. Çene dolgusunda kullanılan malzeme tıpkı dudak dolgusunda ki gibi kaliteli olması gerekir. Kullanılan ucuz malzemeler kısa süre içerisinde şikayetleri ulaşacak kişi ikinci bir uygulamaya ihtiyaç duyacaktır. Çene dolgusunda ameliyatlı ve ameliyatsız olarak İki seçenek bulunmaktadır cerrahi olmayan müdahaleler ile pratik ve hızlı çözüm hastaya sunulur. Dolayısıyla hastanın kendine gelmesi kısa sürede olacaktır. Çene dolgusunda en çok sorulan soru işlem suresidir. Çene dolgusu enjekte sayesinde 15 dakika gibi bir süre almaktadır. Yapılan çene dolgusu müdahalesi ile yüz şekli şekillenir çene çizgin bir hatta sahibi olur ve daha genç bir yapıya kişi sahip olacaktır. Çene dolgusunda birçok yeni teknolojik ürünler kullanılmaktadır dolgu uygulaması kanül denilen ucu sivri olmayan dolgu uygulaması sayesinde morluk oluşması engellenmeye çalışılır.

Çene Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Çene dolgusu uygulamalarını, genel anlamda ergenlik çağını tamamlamış her birey tercih edebilir. Sağlık açısından ciddi bir problem yaratmayan dolgu uygulamaları, cerrahi müdahale gerektirmediği için rahatlıkla uygulanabilen operasyonlardır. Cilt yapısı müsait olan her birey, yaş sınırı olmadan bu uygulamalar için uygun bir aday olabilir.

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!