Güneş Gözlüğü Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Kategori: Bültenler - Bu yazı 47 kez okunduYorum Yazın
Güneş Gözlüğü Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Güneş gözlükleri her ne kadar aksesuar olarak daha yaygın bir kullanım alanına sahip olsa da aslında gözlerin korunmasını sağlıyor. Mutlaka kullanılması gerektiği göz sağlığı uzmanları tarafından da sıklıkla dile getiriliyor. Özellikle araç kullananların gün içerisinde mutlaka güneş gözlüğü kullanması, olası kazaları önleme açısından da ihmal edilmemesi gereken bir unsur. Peki, güneş gözlüğü modellerini incelerken neleri dikkate alıyorsunuz?

Aslında ülkemizde gözlükler sadece güzelliğine göre tercih ediliyor. Çok sayıda kişi sadece güzel bulduğu bir gözlüğü farklı bir kriteri sorgulamadan satın alabiliyor. Oysa güneş gözlüklerinde kalite, gözlüğün nasıl göründüğünden çok daha fazla önem taşır. Kalite düzeyi yüksek ürünlerin seçilmesi göz sağlığı ile yakından ilgili! Güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken unsurları kısaca gözden geçirelim!

Her Markanın Ürünü Kaliteli Değil!

Sizlere mutlaka dünya genelinde lider olan bir markanın ürününü seçin demiyoruz ancak her markanın ürünü de kaliteli değildir. Bu yüzden marka seçiminizi dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Özellikle üreticisi yani markası belli olamayan güneş gözlüklerinden kaçının. Bu ürünler gözlerinize zarar verebilir. Gözlükte sağlıklı olduğu ve güvenilir olduğu anlamına gelen CE işaretini mutlaka arayın. CE işareti bulunmayan ürünlerden uzak durun.

Gözlüğün UV ışınlarına karşı bir koruma sağlaması lazım. Zira güneş gözlüklerinin kullanılmasının temel amacı da gözleri UV ışınlarından korumaktır. Bu yüzden seçtiğiniz tasarımın UV koruması içerip içermediğiniz mutlaka sorgulamanız gerekiyor. Düşük koruma içeren gözlükleri tercih etmeyin. Özellikle yaz aylarında kullanacaksanız UV koruma düzeyi yüksek olmalıdır. Eğer gözleriniz güneşe karşı hassas ise camları koyu olan ve büyük modelleri seçmenizde fayda var. Bu durumda gününüzü çok daha konforlu bir şekilde geçirmeniz mümkün olacaktır.

Uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli bir gözlüğü seçmek için Atasun internet sitesini tercih edebilirsiniz. Çünkü firma kaliteli ürünleri pek çok siteden daha uygun rakamlarla satıyor. Kimi zaman çeşitli indirimler de uygulanıyor. Ayırdığınız bütçe ile bir üst kalitede güneş gözlüğü alma fırsatı doğuyor. Bu yüzden önceliğiniz Atasun olabilir. Eğer aradığınız modeli bulamazsanız bu durumda diğer sitelere de göz atabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!