Göz Altı Işık Dolgusu

Kategori: Güzellik - Bu yazı 56 kez okunduYorum Yazın
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altında ki sarkmaların kalıcı çözümlerle nasıl ortadan kalkacağını anlatan Uzm. Dr. Hande Ulusal göz altı ışık dolgusu nedir hakkında bilgilendiriyor. Tıp dalında ismini sıkça duyduğumuz Uzm. Dr. Hande Ulusal, göz altı ışık dolgusunun daha iyi görünmeniz adına etkili bir çözüm yolu o0lduğunu savunuyor. Bay ve bayanların en büyük şikayetlerinden birisi de göz altı morluklarıdır. Daha yaşlı görünmenize neden olan göz altı morluklarından kurtulmanız adına göz altı ışık dolgusu en iyi yöntemlerden birisidir. Işık dolgusu, göz altı morlukları için başvurulan tedavi yöntemlerindedir. Yüz gençleştirme ve göz altı morluklarını yok etmek için kullanılan bir tedavi çeşididir. Uzm. Dr. Hande Ulusal, göz altı ve yüz gençleştirme isteyenlere iki seans uygulandığını belirtiyor. İçerdiği özel yapısı sayesinde kemik üzerine uygulanan ışık tedavisi, bölgenin metabolik faaliyetlerini sürdürmesini sağlar.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

 

İlk defa bu tedaviden yararlanacaklar göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır araştırması içerisine giriyor. Tedavi süreci ve sonrasında ki tüm bilgileri Uzm. Dr. Hande Ulusal aktarıyor. Tedaviye geçiş yapılmadan ilk olarak kişiye lokal anestezi kremler sürülüyor. Bu sayede sürülen kremler sonrasında tedaviye başlanabilir. Kişi hiçbir şekilde ağrı hissetmeyecek duruma getiriliyor. Işık dolgusu direk olarak göz altında ki morluklara uygulanıyor. Yaklaşık olarak tedavinin gerçekleştiği zaman dilimi ise ortalama 5-10 dakika kadar oluyor.

Tedavi sonrasında çok az şekilde görülecek hafif morluklar oluşabilir. Yüzünüzde hafif şekilde göreceğiniz bu morlukların gözünüzü korkutmaması gerekiyor.

 

Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

 

Kalıcı işlem olup olmadığı kişiden kişiye değişim gösterebiliyor. Göz altı ışık tedavisine başlanılmadan önce tedaviye uygun olup olmadığınız incelenmelidir. Bu yüzden tedavi öncesinde mutlaka muayene yapılması gerekiyor. Göz altında meydana gelen morlukların oluşmasının çok fazla sebepleri olabilir. Bunlar uykusuzluk, alkol ve sigara tüketimi ve madde bağımlısı olmanızdır. Tedaviyle birlikte yaşam seviyenizde de değişikliklere başvurduğunuz zaman başarı artmaya başlar. Böylelikle ışık dolgu tedavisi daha başarılı şekilde gerçekleşir. Bunun içinde dikkat edilmesi gereken bir diğer noktanın ise göz altı ışık dolgusu yapan doktorlar iyi seçilmesi gerektiği olduğunu savunuyor. Başarılı doktorlar, göz altı ışık dolgusunu profesyonel şekilde yaparak morluklarla mücadele etmenizi kolaylaştırır.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!