Gezi Konusunda Tecrübeliler Gezi Rehberinde

Kategori: Bültenler - Bu yazı 21 kez okunduYorum Yazın
Gezi Konusunda Tecrübeliler Gezi Rehberinde

Bazıları sık sık ülkemizin çeşitli yerlerini gezip görmek için, zaman konusunda yada ekonomik konuda sıkıntı yaşamadan yollara düşebiliyor. Hatta bazen bu tarz geziler ülkemiz sınırlarını aşıp dünyaya yayılıyor.Bu nedenle birçok gezilesi yer konusunda diğer insanlardan daha fazla bilgiye sahip olabiliyor. Ata sözündeki ifade bazen bu çok gezen kişilerce doğrulanabilir. Çok gezen kişilerin bu gezilerde elde ettiği tecrübeler insanlara ışık tutabilir. Gezi rehberi içinde çok gezen bu kişilerin deneyimlerini inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.

Sizin de ziyaret etmeyi düşündüğünüz, gezip görmek için fırsat kolladığınız yerler mutlaka vardır. Bu yer için bazı araştırmalar yapmış da olabilirsiniz. Ancak bu yer için en iyi gezi rehberi seçeneğini size daha evvel bu yere gitmiş olan kişiler verecektir. Yaşanan bir deneyim ile gezmeyi düşündüğünüz yer için daha hazırlıklı hale gelirsiniz. Gezeceğiniz yer doğal güzelliği olan bir yer, tarihi değeri olan bir mekan, bir plaj, bir kamp yeri olması aslında hazırlık aşamasında yapmanız gerekenleri pek etkilemez. Siz zaten o yeri görmeyi kfanıza koymuş olabilirsiniz ama farklı kişilerin o yer hakkındaki düşünceleri, ulaşım konusunda yaşadıkları, yeme – içme konusunda karşılaştıkları sorun yada beğendiği noktalar, ücretli – yada ücretsiz varsa hizmetler, maaliyetler gibi konularda kafanıza takılabilecek sorular olabilir. İşte bütün bulra yanıt gezi rehberi sitesi içindeki gerçek gezi tutkunlarının tecrübelerini yansıttıkları yazılarda yer alabiliyor. İstanbul’a bir gezi yapmak istiyorumve Yerebatan Sarnıcı gezi rehberimde hedeflediği yerlerden biri. Yurt dışına ve Tayland’a bir seyahat planlıyorum ve eğlenmeyi düşündüğüm Pattaya plajının nasıl bir yer olduğunu ve beni bekleyenleri öğrenmek istiyorum. İşte hem yurt içi hem de yurt dışı gezileri için örnek vermeye çalıştığımız iki nokta için de gezi rehberi içinde size bilgiler verebilecek yazılara rastlayabilmektesiniz.

Eğer siz de çok gezen ve çoğu yer konusunda bilgi verebilecek düzeyde görüp deneyimlerinizi paylaşmak istiyorsanzı gezi rehberi üzerinden birçok insana deneyimlerinizle rehberlik dahi yapabilirsiniz. Üye olup sonrasında gezdiğiniz yerler ile ilgili yazılarınızı yada fotoğraflarınızı paylaşarak gezi rehberi ziyaretçilerine yardımcı dahi olabilirsiniz.

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!