Evde Bakım Önerileri

Kategori: Güzellik - Bu yazı 19 kez okunduYorum Yazın
Evde Bakım Önerileri

Kişisel bakım her ne kadar fiziksel görünüşümüz için önemli olsa da sadece bununla kalmamaktadır. Örneğin her gün dışarıya çıkar ve günlük sorumluluklarımız, aktivitelerimiz ve yaşamsal faaliyetlerimiz için kilometrelerce yürümek mecburiyetinde kalmaktayız. Bu noktada ayak bakımı çok önemlidir zira bakımı düzgün yapılmayan ayaklarda özellikle kış aylarınca ciddi bir mantar sorunu olabilir ve bu tüm gün kullanmak zorunda olduğumuz ayaklarımız için çok kötü bir durumdur.  Yara veya mantar oluşumu yaşanan ayaklarla tüm gün yürümek sadece acı hissetmeye değil bunun dışında kalan bölgelerinde normalden daha fazla çalışarak bitkin düşmesine sebebiyet vermektedir.

Sadece ayak bakımı ile kalmayıp vücudumuzun geri kalan bölgelerine de gereken önemi vermeliyiz.  Makyaj ve bakım malzemeleri sektörünün gelişmesiyle artık bakım malzemeleri el, ayak kremleri gibi sıradan ve tek düze ürünler olmaktan çıkıp peeling ya da cilt beyazlatma ürünlerine kadar pek çok farklı çeşitler sunmaktadır. Hamilelik, stres, güneş alerjisi veya hormon dengesini değiştiren pek çok faktör cildimizde leke oluşumuna yol açmaktadır. Bakım ürünlerini satın alabileceğiniz gibi evde de bir takım karışımlar oluşturup kullanma şansına sahipsiniz. Hazırladığınız ya da satın aldığınız karışımların kullanım türüne göre -haftada bir,  günde bir, günde üç defa gibi – düzenli şekilde kullanırsanız yüzünüzdeki veya cildinizdeki lekeler çok kısa sürede yok olup gidecektir.

Doğası gereği her zaman güzel görünmek, ilgi çekmek isteyen insanoğlu; pek çok nedenden ve estetik görünümün zamanla yok olmasından ötürü bu özelliğini zamanla kaybedebilmektedir. Güneş, zaman, stres hatta gülmek bile yüzümüzde yavaş bir şekilde kırışıklık oluşmasına sebebiyet vermektedir. Kırışıklar giderici ve kapatıcılar son dönemde oldukça moda olsa da kırışıklık problemi konusunda daha uzun vadeli çözümler için atom maskesi gibi kırışıklık giderici maskeler kullanılabilir. Yoğun çalışan ve vaktini bu şekilde hazırlıklara ayıramayacak kişiler içinde her zaman hazır çözümler bulunmaktadır.  Aloe Vera gibi yararlı bitkilerin özlerini temel alarak geliştirilmiş pek çok bakım kürü günümüzde hazır paketlerde satılmakta olup pek çok cildi soruna hızlı ve kalıcı çözümler üretmektedir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!