Ev Yapımı Botoks Maskesi

Kategori: Cilt Bakımı / Güzellik - Bu yazı 1.015 kez okunduYorum Yazın
Ev Yapımı Botoks Maskesi

Birçok bayan cildindeki kırışıklıkları giderebilmek için botoks yaptırıyor. Hem sağlığınızla oynayarak bir riske giriyorsunuz hem de iğne vb. aparatlar kullanılarak yapıldığından korkulara kapılabiliyorsunuz. Hâlbuki cildinizdeki kırışıklıkları doğal yöntemlerle giderebilirsiniz. Böylece gerginleştirilmiş bir cilt yapısına ve sağlığına kavuşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda ev yapımı botoks maskesini hazırlamayı anlatacağız.

Ev Yapımı Botoks Maskesi İçin Gereken Malzemelerimiz;

Bir adet yumurtanın sarısı, bir tatlı kaşığı kadar limonun suyu – bal – süt, küçük parmağımızdaki tırnağın büyüklüğü kadarda tuz gerekmektedir.

Ev Yapımı Botoks Maskemizi Hazırlamak İçin gereken malzemelerimizi öncelikle temin etmeliyiz ardından yukarıda verdiğimiz malzemelerimizi bir kaba koyarak hepsini karıştırıyoruz. Cildimizin normal temizliğini yaptıktan sonra elde ettiğimiz karışımımızı göz çevreniz hariç yüzünüzün her bir tarafına güzelce sürünüz. Bu karışımı yüze sürmek için 3 katlı bir olayı gerçekleştireceğiz. Birinci kat sürme işlemini bitirdikten sonra yaklaşık 10 dakika bekliyoruz. Ve tekrar bir kat daha sürerek 2.katı da sürmüş oluyoruz. Yine 10 dakika kadar bekliyoruz ve bu sefer üçüncü ve son katımızı da sürüyoruz. Hem karışımımızı bitiriyoruz hem de sürme işlemini tamamlamış oluyoruz.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra yaklaşık 30 dakika kadar bekleyiniz ve beklemenin ardından ılık bir suyla (sıcak veya soğuk asla olmamalı!) yüzünüzü iyice durulayınız.

Ev Yapımı Botoks Maskesi sizlerin acil zamanlarınızda doğal yöntemlerle hayatınızı kurtaracak olan son derece faydalı bir maskedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!