Esprosso Kahve Öğütücüsü ile Kahvenin Lezzetine Varın

Kategori: Bültenler - Bu yazı 8 kez okunduYorum Yazın
Esprosso Kahve Öğütücüsü ile Kahvenin Lezzetine Varın

Kahve öğütücü kahve yaparken en önemli lezzet araçlarından biridir. Kahve yaparken, kahve çekirdeklerinin kahve yapmadan önce öğütülmesi önemlidir. Bunun dışında lezzetli kahveler yapmak için kavrulmuş kahve çekirdekleri en az 12 saat dinlendirilmeli ve daha sonra öğütülmelidir.  Taze kahve; henüz yapılmış kahve anlamına gelmez. Kahve çekirdeklerinin kavrulduğu zamana ve çekirdeklerin öğütüldüğü zamana göre kahvenin taze olup olmadığı belirlenmektedir. En taze kahveler ise kahve çekirdeklerinin, kahveyi içmeden taze şekilde kavrulmasıyla taze kahve elde ediliyor. Bu aşamada en önemli detay doğru ve kaliteli kahve öğütücü makine temin etmektir.

Kahve Öğütücü

Espresso kahve öğütücüsü kahvenin lezzeti için en önemli unsurların başında gelir. Bu öğütücü makine, yağ içeren hücreleri parçalarına böler. Bu özelliği ile en lezzetli kahve aroması elde edilir. Bölme sırasında kullanılan yöntemler de önemlidir. Kesme ya da parçalama, kahve için tadı belirleyen unsurların başında gelir. Bu aşamada sıcak suyun erişebileceğinden daha geniş bir yüzey alanı sağlanır.  Kahve çekirdeğinde mevcut olan aroma bileşenleri oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Çabuk değişkenlik gösterir ve suda çözünme özelliğine sahiptir. Öğütülmediğinde kahve çekirdekleri uzun süre taze kalsa da, öğütüldükten sonra bayatlamaya başlar.  Dolayısıyla da kahve öğütücü makine taze kahve içmek için önem teşkil etmektedir.

Espresso Kahve Öğütücü

Espresso kahve öğütücü özellikle taze kahve sevenler için en önemli unsurdur. Espresso kahve öğütücü özellikle kahvenin tadını ve aromasını belirleyen detayların başında gelir. Çekirdek kahveler; öğütülmesinden yaklaşık yarım saat sonra tazeliklerini yavaş yavaş kaybetmeye başlamaktadır. Bu faktör nedeniyle de kahveyi yapmadan hemen önce çekirdekleri öğütmek daha lezzetli ve taze kahveyi elde etmeyi sağlayacaktır. Bu sebep dolayısıyla da espresso kahve öğütücü alırken mutlaka kalitesine dikkat etmek oldukça önem teşkil eder.  Kahve öğütücü modelleri ile yalnızca espresso değil, birçok farklı kahve öğütmek mümkündür. Espresso kahveler; drip coffe, french press için farklı yöntemlerle öğütülebilir. Her öğütme tekniği ile farklı bir tat, lezzet ve aroma yakalanmak mümkün olur. Dünya üzerinde en ince öğütülebilen kahve Türk Kahvesi olmaktadır. Pudra kıvamı ile bu sırada birinci olmaktadır. Bunu takip eden ise Espresso olmaktadır. Espresso Türk Kahvesine göre daha ince öğütülmüştür. Diğer kahve öğütme yöntemleri ile daha kalın kahveler elde edilebilmektedir. Günümüzde birçok amaca, ihtiyaca ve talebe yönelik kahve espresso kahve öğütücü çeşitleri bulunmaktadır. Ev için ya da işletmeler için tercih edilebilecek kahve öğütücüleri bulunmaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken detay; bazı kahve öğütücüler yalnızca ev için kullanılırken, bazı modeller işletmeler için kullanılmaktadır. Bundan dolayı da her makinenin kendine has özellikleri ve donanımları bulunmaktadır. Kullanılan kahve makinesi, tercih edilen kahve çekirdeği ve öğütücünün kullanılacağı alan ( ev ya da işletme ) öğütücü makinesinin özelliklerinin belirlenmesi için önem teşkil eder.

Kahve öğütücü fiyatları da tercih edilecek olan kahve öğütücü çeşidine göre değişmektedir. Sitemiz olan www.espressoperfetto.com üzerinden sizin için en uygun kahve öğütücü modellerine göz atabilir, kolayca sipariş edebilirsiniz.

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!