En Kaliteli Sporcu Gıda Takviyeleri Nereden Satın Alınır?

Kategori: Saglık - Bu yazı 1.324 kez okunduYorum Yazın
En Kaliteli Sporcu Gıda Takviyeleri Nereden Satın Alınır?

 

Sporcu gıdaları yıllar yılı yanlış algılanmış, doping maddeleri ile karıştırılmaktadır. Çoğu doğal olan bu ürünler, Fitness sporunun en önemli bölümü olan beslenme konusunda, hayatlarınızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Yenilen ufacık bir çikolatada dahi içerisinde sütün ve diğer maddelerin bozulmamasını sağlayacak koruyucu maddeler yer almaktadır. Doğru dürüst beslenmeyip, sporcu gıda takviyelerinden mucize beklemek yanlış olmaktadır.

Diğer yanılgılardan bir tanesi sporcu besinleri ile günlük ihtiyacın tamamına yakınının karşılanabileceği düşüncesidir. Sporcu gıdaları yabancı kaynaklarda destek olarak adlandırılmaktadır. En kaliteli sporcu gıda takviyeleri kaliteli bir sporcu beslenmesinin yanında, gelişimi hızlandırmak amacı ile kullanılması gerekir.

Hangi ürünü satın almanız gerektiğine kadar, bu ürünü nereden aldığınız da oldukça önemlidir. En iyi sporcu gıda takviyeleri pazarı ülkemiz içerisinde özellikle internet üzerinde oldukça popüler ve alışverişlerin oldukça önemli bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Alışveriş adreslerinden yapılacak satın alımlarda, web sayfasının hangi firmaya ait olduğu ve siparişlerin bir satış sözleşmesi ile gerçekleştirilmesi bakımından son derece büyü önem taşımaktadır.

L-Carnitine Nedir?

Yağ yakıcı denildiği zaman akla ilk gelen L-Carnitine yani Türkçe ismi ile Karnitin olarak bilinmektedir. Spor yapıyorsanız ve fit bir vücudunuz varsa Karnitin kelimesini daha önceden duymuşunuzdur.

Genel olarak vücudumuzun besinlerden doğal yollarla üretmiş olduğu bir bileşiktir. Besinlerden alınmış olan Lisin (İngilizce Lysine) ya da Metiyonin (İngilizce Methionine) ‘in sentezinden oluşmaktadır.

Temel olarak kas dokusunda ya da beyinde depolanmaktadır.

Kilo Aldırıcı Toz Kullanımı

Süt her yaşta ve her kiloda insanın kesinlikle önem vermesi ve düzenli olarak tüketmesi gereken bir besin kaynağıdır. Kilo aldırıcı toz bir ürün kullanmaya karar verenler de ürünü süt ile kullanır ise kilo alma etkisi artacaktır.

Süt ile kullanımın daha etkili olmasının sebebi, süt içindeki yağların karbonhidratların alımını olumlu yönde etkileyerek, kilo alımını arttırmasıdır.

Kilo aldırıcı toz kullanımının diğer kuralı ise günlük kalori ihtiyacının tam olarak hesaplanmasıdır. Bu tür ürünleri kullanmanın nedeni kilo almak ya da en azından mevcut kiloyu kullanmaktır.
Kilo kontrolünde en önemli faktörlerden birisi kalori hesabıdır. Bu nedenle günlük ne kadar kaloriye ihtiyaç duyulduğu ve ne kadar kalori alındığını bilmek, kullanılması gereken doğru toz ölçüsünü bulmayı sağlayacaktır. Bu hesaplamanın ardından gereken kaloriye göre toz kullanımı şekillenebilir.

Toz kullanımında yine dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de doğal beslenme şeklini değiştirmemektir. Sonuç olarak toz doğal beslenmenin yerini tutamaz ve sadece doğal beslenmeye takviye olacaktır.

Protein Bar Nedir? Protein Bar Kullanım Alanları?

Protein barın içinde 20 ile 30 gram arasından bulunan insan vücuduna enerji veren yüksek protein bulunan bir yiyecektir. Protein bar, en çok tercih edilmesinin nedenlerinden biride tadının güzel olmasıdır. Bu yüzden insanlar daha çok tercih etmektedir.

Protein barın verdiği tat ile çikolatanın verdiği tat arasında bir fark yoktur. İçerisinde bulunan kalori miktarı ürüne göre değişmektedir. Vücudunuza olan ihtiyaca yönelik kullanmanız gerekmektedir. Fazlasını ya da azını yerseniz size gereğinden fazla kalori alımı sağlayacaktır ve buda size zarar verecektir. Tüketilen yumurtaya göre çok daha fazla protein ve kalori ihtiyacını karşılamaktadır. Kolay tüketimi sayesinde insanların daha çok tercih etmesini sağlamaktadır.

 

 

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!