Diş Tedavilerinde Son Teknoloji Yöntemler

Kategori: Saglık - Bu yazı 1.023 kez okunduYorum Yazın
Diş Tedavilerinde Son Teknoloji Yöntemler

Sağlık sektörünün her geçen gün daha da ilerlemesi ve gelişmesi diş tedavilerini de etkilemiştir. Sağlıklı bir vücut için son derece önemli olan dişlerin doğru tedavi yöntemi ile düzeltilmesi son derece önemlidir. Ağızda oluşacak herhangi bir sorun hem dış görünüşü hem de vücut sağlığını olumsuz anlamda etkileyecektir. Son dönemlerde en çok uygulanan son teknoloji diş tedavileri aşağıdaki gibidir.

 

Lamine diş tedavisi

 

Lamine diş tedavisi, porselen kaplama olarak da bilinen önemli tedavilerden bir tanesidir. Bu tedavide amaç diş yüzeyinin lamine malzeme ile kaplanarak beyaz ve muntazam bir hale getirilmesidir. Lamine tedavisi her türlü problemde uygulanabilmektedir. Dişlerinde aşırı sararma ya da bozukluklar olan kişiler için ideal olan bu tedavi yöntemi son derece pratiktir ve kişinin alışması çok da uzun sürmeyecektir. Tedavi ortalama 3-4 seans sürecektir ve 18 yaş üstü olan herkesin yaptırabilmesi mümkündür. Bu seans sürecinde kişinin dişleri incelenecek, ölçülendirilecek ve nasıl bir renk tonu istediğine karar verilecektir. Uygulama sırasında dişlerin ön yüzeylerinin biraz törpülenmesi gerekecektir. İnceltilen üst yüzey porselen lamine ile kaplanarak istenilen beyaz ve düzgün dişlere kavuşulması sağlanacaktır.

 

Zirkonyum diş tedavisi

 

Zirkonyum son yıllarda ön plana çıkan pahalı fakat son derece kaliteli bir tedavi yöntemidir. Son derece güçlü ve sağlam olan bu malzeme birçok tedavi alanında kullanılmaktadır. Metal alerjisi olanlar için ideal olan zirkonyum diş tedavisi sağlamlığı sebebi ile genellikle arka dişler için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ön dişlere uygulanabilmesi de mümkündür. İçeriğinde hiç metal bulundurmayan bu malzeme ile yapılan dişler kolay kolay yıpranmayacak ve uzun süre güvenle kullanılabilecektir.

 

İmplant tedavisi

 

İmplant tedavi son dönemlerin en dikkat çeken diş tedavilerinden bir tanesidir. Ağız içerisinde yer alan diş boşlukları için yapılan bu tedavi yönteminde boşlukların kapatılması ve yerine gerçekçi bir diş takılması hedeflenmektedir. İmplant tedavisi özel implant vidaları ve protezleri ile yapılmaktadır. Bu tedavinin aşamaları diğer diş tedavilerine oranla biraz daha uzun sürelidir. İlk olarak implant vidası yerleştirilecek ardından vidanın çene kemiği ile kaynaşması beklenecektir. Bu şekilde yapılan tedavinin fiyatları kaç diş yapılacağına göre değişiklik gösterecektir. İmplant fiyatları pahalı olsa da sonuç son derece başarılı olmaktadır.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!