Diş Eti Tedavisi

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 4 kez okunduYorum Yazın
Diş Eti Tedavisi

Diş eti çekilmesi problemi diş etinin mine seviyesinin altına düşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Her yaş aralığında diş eti çekilmesi görülebilmektedir.

Diş eti hastalıkları diş etinin içerisinde ortaya çıkan iltihapsal hastalıklardır. Diş etinin içerisinde meydana gelen iltihap kemik dokusunun erimesine neden olmaktadır. Diş eti dokusu da kemik dokusu nedeniyle diş eti çekilmesine neden olmaktadır. Yanlış diş fırçalama, sert diş fırçalama, dişlerin yer değiştirmesi ya a diş eti hastalıkları diş eti çekilmesine neden olabilir.

Hangi Tedaviler Uygulanır?

Diş eti çekilmesi ortaya çıktığı zaman diş dokusu üzerinde görülen hasarın tedavi edilmesi gerekmektedir. Diş eti dokusunun cerrahi olarak düzeltilmesi için diş eti tedavisi yöntemi uygulanır. Diş eti meydana gelebilecek olan hasarlı bölgeye dolgu uygulanması ya da dişin tamamiyle kaplanması ile tedavi tamamlanmaktadır. Bu şekilde meydana gelen hassasiyet sorunu da ortadan kalkmaktadır.

Daha çok estetik problem yaratan diş eti problemleri ilerlediği zaman diş eti cerrahisine ihtiyaç duyulmaktadır. Diş eti cerrahisi iki farklı şekilde hastalar üzerinde uygulanmaktadır. Greftleme adı verilen ilk uygulama içerisinde hastamızın damak bölgesinden alınan ve greft ismi verilen parça diş eti çekilmesi olan bölgeye uygulanır. Diğer metot ise çekilme bulunan bölgesinin yan tarafından sağlam doku varsa doku çekilmenin üst kısmına kaydırılarak kapatılmaktadır. Diş eti tedavileriniz için merak ettiklerinizi www.pourdent.com adresinden öğrenebilirsiniz.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!