Belediye Haşere İlaçlama

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 27 kez okunduYorum Yazın
Belediye Haşere İlaçlama

Her türlü haşereyle mücadele konusunda hizmet alabileceğiniz belediye haşere ilaçlama hizmeti, ekonomik koşullarla mücadele edebileceğiniz en etkin yöntemlerin başında gelmektedir.

Farklı birçok özelliğe sahip olan haşereler, özel ilaç ve tekniklerle verilen mücadeleler sonucunda etkili sonuçlar alınabilecek varlıklardır. Aksi halde haşerenin özelliği hakkında bilgi sahibi olmayan, doğru ilaç seçimi ve tekniği kullanmayan kişiler tarafından uygulanacak işlemler, yeteri kadar etkili sonuçlar vermeyecektir. İnorganik maddeler ve kan emerek beslenen haşereler, aynı zamanda sebze ve meyvelere gerek sağlık açısından ve gerekse maddi açıdan birçok zarar vermektedirler. Beslendikleri ve yuvalandıkları alana göre, başta insan sağlığı olmak üzere eşyalara da zarar vermeleri nedeniyle, mutlaka profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapılmalıdır.

Yaz aylarında havaların ısınması nedeniyle çok daha sık karşılaşacağımız haşerelerin,  belediye haşere ilaçlama özel yöntemleri ile ilaçlanması gerekmektedir.  Bireysel olarak yapılacak müdahaleler gerek doğru ilacın kullanılmaması ve gerekse kullanılsa dahi dozajın çok fazla ya da az olarak ayarlanması nedeniyle, etkili olmadığı bilinmektedir. İlaç dozajının fazla olup doğru ayarlanmaması yiyecek ve giyeceklere ciddi zararlar verebilirken, bunları yiyerek ve giyerek tüketen insanlara da zarar vermektedir. Dozajın az olması durumundaysa, haşerelerle mücadele yetersiz kalmakta ve yeni bir ilaçlamaya gereksinim duyulması nedeniyle, ekstra bir maliyet ve zaman kaybı olduğu için profesyonel belediye haşere ilaçlama yöntemlerine göre daha fazla maliyetin çıkmasına sebebiyet vermektedir.

Farklı Belediye Haşere İlaçlama Yöntemleri

Farklı birçok teknik kullanılarak, haşerelerle mücadele etmek söz konusudur. Ancak kullanılan ilaç ve yöntemlerin, haşerenin özelliklerine uygun olması ve etkili sonucu verecek bir yöntem olması gerekmektedir.  Belediye haşere ilaçlama yöntemlerinde, ilaçlanacak yerin genel konumu ve haşerenin türü önemlidir. Örneğin jel ilaçlama yönteminde haşere ilacı yedikten sonra, genellikle yuvasına döndükten sonra ölmektedir. Yuvasında ölen haşereyi yiyen diğer böceklerinde ilacın etkisiyle ölmesi, zincirleme bir şekilde haşerelerden kurtulmanızı sağlamaktadır.  Özellikle fare ve hamam böcekleri için, farklı jel ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra kokulu ve kokusuz ilaçlama çeşitleri gibi, farklı birçok ilaçlama çeşidi bulunmaktadır. Tüm teknikler, ilaçlanacak alana ve haşerenin özelliğine göre değişiklik göstermekte ve amacına uygun etkili sonuçlar vermektedir.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!