Bebekler İçin Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

Kategori: Bilgi Bölümü - Bu yazı 17 kez okunduYorum Yazın
Bebekler İçin Hangi Güneş Kremi Kullanılmalı?

 

Bebeklerin hassas cildini her türlü dış etkenden korurken güneş faktörünü de unutmamak gerekiyor. Özellikle yaz mevsiminde bebeklerin cildinin güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmasını engellemelisiniz. Bunun için de en doğru tercih güneş kremi kullanmak olacaktır. Ancak güneş kremi seçiminizi de asla gelişigüzel yapmamalısınız. Güneş kreminin mutlaka yüksek koruma faktörüne sahip olması gerekir. Düşük koruma faktörleri ise bebeklerin cildini güneşe karşı koruma noktasında yetersiz kalabilir.

Elbette güneş kreminin uygulandığında görünür olması da önemlidir. Bu sayede bebeklerin cildine sürerken nereye güneş kreminin uygulandığını, nereye uygulanmadığını net bir şekilde fark edebilirsiniz. Hipoalerjenik bir güneş kreminin olması da yine önem taşıyan unsurlar arasında bulunuyor. Bir de yüksek tolerans garantisine sahip olan bir güneş kremini seçerseniz çok daha güvenli ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bebeklerin cildini güneşin UV ışınlarına karşı güvenli bir şekilde koruyan güneş kremleri arasında deneyimli annelerin tercihi Mustela bebek güneş kremi oluyor. 11 yıl boyunca devam eden bir araştırmanın neticesinde geliştirilen bu güneş kremi, bebeklerin cildine tamamen uyumlu olmasıyla birlikte yüksek koruma faktörüne sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Düşük toleranslı ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygun bir formüle sahip olması da önem taşıyor.

Özellikle yaz tatiline çıkacak olan annelerin bu güneş kremini denemesinde fayda olacaktır. Hem kuma hem de suya karşı dayanıklı olması, çok sık güneş kremini yenilemek zorunda kalmayı engelliyor. Bununla birlikte krem hızlı ve kolay bir şekilde sürülebiliyor, hızla cilt tarafından emiliyor. Cilt yüzeyinde yağlı bir katman bırakmıyor olması nedeniyle bebeklerin huzursuz olmasının, rahatsızlık hissetmesinin önüne geçilebiliyor. Güneş kreminin parfüm içermiyor olması da önemlidir. Parfümsüz bir güneş kremi bulmak için ebeveynlerin uzun uğraşlar vermesine gerek kalmıyor.

Markanın SPF 50 ve SPF 50+ güneş kremi çeşitlerini daha yakından incelemek isteyenler hemen Mustela.com.tr adresine yönelebilir. Bu sitede güneş kremlerinin içerikleri ve ne gibi özeliklere sahip olduğu gibi bilgilerin tamamı yer alıyor. Böylelikle ebeveynler merak ettikleri soruların yanıtlarını öğrenebiliyor ve gönül rahatlığı ile bebeği için güneş kremini kullanabiliyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!