Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Kategori: Güzellik - Bu yazı 26 kez okunduYorum Yazın
Ameliyatsız Yüz Germe Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadan yüzde bulunan sarkma ve kırışıklıkları ortadan kaldıran uygulamalara ameliyatsız yüz germe denmektedir. Cerrahi operasyon olmak istemeyen kişiler tarafından seçilen bu yöntemler, herhangi kalıcı bir etki de bırakmamaktadır. Ameliyata yakın etki veren bu uygulamalar, cildinize daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Görme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe fiyatları uygulanan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Bu teknikler arasında CShape, ClearLift, ve Ulthera gibi farklı lazer uygulamaları, mezolifting-vitamin enjeksiyonları ve dolgu enjeksiyonları yöntemleri yer almaktadır. Cildi sıkılaştırmak amacıyla uygulanan bu yöntemler, oldukça basit bir şekilde uygulanabiliyor. Bu yüzden dolayı her geçen gün daha fazla tercih edilen bu yöntemler ile gözle görülür derecede sonuçlar elde edilebilmektedir.

Dolgu ile yüz germe işlemlerinde, kırışıklıklarınızın ve çizgilenmelerinizin içi doldurularak, hacim kaybını geri sağlamaya çalışılmaktadır. Bu işlemde Hyalüronik asit bazlı dolu malzemeleri kullanılmakla birlikte, gözaltında, elmacık kemiklerinde, çene hattında ve burun kemerinde kullanılabilmektedir.

Mezotreapi yönteminde ise cildin gereksinim duyduğu vitamin, amino asit ve mineraller mikro enjeksiyon ile yüze uygulanmaktadır. Bu sayede kan dolaşımı düzenlenmekte ve kollajen ile elastin üretimi desteklenmektedir.

Ultherapy yönteminde ise lazer ile cilt altında bulunan kollajen ve elastinler uyarılarak, üretimi arttırmaya çalışılmaktadır. Bu sayede ciltte sıkılaşma ve toparlanma meydana gelmektedir. Tek seans olarak uygulanabilen bu işlem, 6 ay veya senede 1 kez tekrar ettirilmelidir.

Ameliyatsız yüz germe fiyatları, net olarak uygulanmamakla birlikte, değişiklik gösterebilmektedir. Dolgu’da hastanın cilt durumuna, lazerde ise yapılan atış sayısına göre fiyat verilebilmektedir. Buna göre dolgu fiyatları 1000-3000 TL arasında, Ultherapy 1500-12000 TL arasında ve Mezoterapi ise 750-3000 TL arasında tutmaktadır.

Ozon Terapi Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Ozon gazı kullanırak uygulanan tedavi yöntemi olan ozon terapi, şeffaf ve renksiz bir gazdır. Kendisine özgü bir koku barındıran bu gaz, 3 adet oksijen atomundan oluşmaktadır. Tamamen güvenilir bir uygulamam olan bu tedavi yöntemi, bağışıklık sistemi güçlendirme, karaciğer yağlanması azaltma ve kanser gibi birçok hastalıkla uygulanabilmektedir. Farklı şekillerde uygulanabilen bu tedavi yönteminde, kan, ozon karıştırılmış suyu sindirim sistemine enjekte etme, kas içi veya cilt altına uygulama gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Ozon Terapi Faydaları Nelerdir?

Ozon terapi fiyatları uygulanan hastalığa ve doza göre değişim gösterebilmektedir. Ozon terapi pek çok hastalıkta rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu hastalıklar arasında Hut, Şeker, Diyabet, Alerjik hastalıklar ve kanser gibi hastalık çeşitleri de bulunmaktadır. Bu uygulama, metabolizma hızını arttırması ile birlikte yağ yakımını hızlandırmakta ve kronik yorgunluğu ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca bu uygulamanın yararları:

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Kan dolaşımını arttırır
  • Yeni hücre yapımını destekler
  • Detoks etki gösterir
  • Vücut ağrılarını giderir
  • Hayat kalitesini arttır
  • Mikroplara karşı bağışıklık sağlar

Özellikle son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen ozon terapi fiyatları uygulama yapılan merkeze göre de değişim gösterebilmektedir. Uzman kişiler tarafından yaptırılması gereken bu uygulamada, fiyat seans sayısı ve doza göre değişim göstermektedir. Muayene sonrasında net bir fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Somon Dna Aşısı Nedir?

Somon dna aşısı, ciltte hücre yapımına yardımcı olan polinükleotid adlı maddeye denmektedir. Cildin ölü kısımlarını canlandırmak ve gençleştirmek amacıyla yapılan bu uygulama, tamamen doğaldır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu uygulama, gerek çevresel gerekse yaşlanma sonucunda meydana gelen cilt kalitesini düzeltmenize yardımcı olmaktadır.  Gençlik aşısı olarak da bilinen uygulamada, polinükletoidler ve hyaluronik asist birlikte kullanılmaktadır.

Mastelli Bio-Pharmacoutical tarafından geliştirilen bu uygulama, patentlidir. Cildinizin elastikiyet kaybını azaltmanıza yardımcı olan bu uygulama sonrasında, hafif kızarıklar meydana gelebilmekte, bu sorun birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.  Bu uygulama hakkında Dr.Oğuz Uçar‘dan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Somon Dna Aşısı Nasıl Uygulanmaktadır?

Somon Dna Aşısı, cildin alt kısmına küçük iğneler yardımıyla uygulanmaktadır. İlk olarak hyaluronik asit uygulaması ile cildinize nem kazandırılmakta ve ardından dna aşısı uygulanmaktadır. 15 gün kadar süre bu işlemde, vücudunuzda meydana gelen protein eksikleri giderilmekte ve cildinizin canlanması desteklenmektedir.

Yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika arasında uygulanabilen bu işlemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. 3-6 seans arasında uygulanan Somon Dna Aşısı, yılda 2 kez uygulanması durumunda kalıcı etkisini yükseltmektedir.

Hamilelerde, kan pıtılaşma sorunu olanlarda, kalp hastalarında ve diyabet hastalarında uygulanması önerilmeyen bu işlem, yaz veya kış fark etmeksizin her mevsim rahatlıkla uygulanabilmektedir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!